Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Maseczki przyleciały do Giżycka

2020-04-24 16:30:51 (ost. akt: 2020-04-25 13:00:23)
Rozładowanie śmigłowca z maseczkami

Rozładowanie śmigłowca z maseczkami

Autor zdjęcia: Arch. GG

W piątek 24 kwietnia po południu do Giżycka przeleciało ponad 23 tysiące maseczek dla mieszkańców miasta. Wszystko w ramach akcji "maseczki dla Polski".

Do Giżycka dotarło ponad 23 tysiące maseczek wielokrotnego użytku, które przekazane zostaną bezpośrednio mieszkańcom (liczba zgodna z ewidencją osób, za które wnoszone są opłaty za odpady).

W piątek w Ekomarinie przedstawiciele oraz sponsorzy całego przedsięwzięcia, przekazali burmistrzowi Giżycka Wojciechowi Karolowi Iwaszkiewiczowi, który zgłosił miasto do akcji - transport masek.

— Dajemy Wam tę maseczkę, byście byli zdrowi, bo to działa— mówił obecny w Ekomarinie dr Łukasz Grabarczyk, szef olsztyńskiego "Budzika".— Używajcie tej maseczki, można ją wygotować przez 30 minut we wrzątku i użyć ponownie.

— Przede wszystkim jest to gest solidarności, a tych trudnych czasach musimy być solidarni i współpracować, łączyć swoje potencjały aby przetrwać. Dzięki takim gestom jesteśmy silniejsi— mówił burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz podczas spotkania w Ekomarinie, dziękując tym, którzy zorganizowali akcję.

— Samorządy to nic formalnie nie kosztuje, a efekt jest taki, że nie tylko mieszkańcy Giżycka, ale i ci, którzy mimo wszystko będą chcieli pożeglować będą bezpieczniejsi i będą czuli się bezpieczniejsi— dodał, życząc zdrowia i poczucia bezpieczeństwa oraz rychłego spotkania w "normalnych" warunkach.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages