Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Sterowniki precyzyjnie podadzą chemię do basenu

2020-04-24 14:00:00 (ost. akt: 2020-04-24 10:21:18)

Autor zdjęcia: GOKiR Wilkasy/W.Albowicz

Park Wodny Wilkasy w związku z epidemią koronawirusa jest nieczynny, ale tę przymusową przerwę wykorzystuje się na prace porządkowe.

Wymuszoną przerwę poprzedziła trwająca dwa tygodnie coroczna przerwa technologiczna, której celem było spuszczenie wody z niecki basenowej oraz brodzika, podklejanie pasów z folii w niecce dużego basenu, a także konserwacja, czyszczenie i dezynfekcja niecek. Zakupiono też i po skalibrowaniu zamontowano sterowniki do dozowania chemii basenowej dużego basenu oraz jacuzzi. Był to kolejny etap rozbudowy modułów sterowników, wcześniej już bowiem nabyto podobny sprzęt do brodzika.

Zadowolenia z tej kosztownej, jednak niesamowicie ułatwiającej codzienne funkcjonowanie obiektu inwestycji nie kryje Jolanta Maksymiuk, kierownik Parku Wodnego Wilkasy.
– Będące obecnie na stanie w trzech nieckach nowoczesne sterowniki zapewniają precyzyjne dozowanie chemii basenowej, co jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa osób korzystających z pływalni – podkreśla. – Umożliwiają także zdalne sterowanie i podgląd oraz zapis wszystkich parametrów, które można w każdej chwili sprawdzić i wydrukować. Cieszymy się, że mamy już takie możliwości.

W trakcie dwutygodniowej przerwy dokonano ponadto przeglądu technologii basenowej oraz przeprowadzono prace porządkowe, kompleksowo umyto szafki w szatniach, uzupełniono i zdezynfekowano opaski na rękę. Zakupiono i wymieniono także lampy basenowe.

Ponieważ w międzyczasie rząd podjął decyzję o wyłączeniu z działalności parków wodnych pracownicy wilkaskiego obiektu mogli wykonywać kolejne roboty. Przeprowadzono czyszczenie, mycie i dezynfekcję saun, mycie i szorowanie ścian i posadzek, odmalowano też pokój ratowników, kręgielnię, korytarze i inne pomieszczenia. W kręgielni zdezynfekowano również kule i buty.

Aktualnie wszyscy z niecierpliwością czekają na wyhamowywanie epidemii, co pozwoli w dalszej kolejności uruchomić wyłączone teraz z działalności sklepy i placówki użyteczności publicznej. Kiedy zapadnie decyzja o ponownym otwarciu Parku Wodnego, trzeba będzie napuścić do niecki dużego basenu 300 metrów sześciennych wody, podgrzać ja, a na koniec zrobić jej badania mikrobiologiczne i fizykochemiczne. Dopiero po otrzymaniu pozytywnych wyników obiekt zostanie dopuszczony do użytkowania.

Fot. GOKiR Wilkasy/W.Albowicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages