Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Wstrzymano przyjęcia na oddziały szpitalne w Giżycku

2020-03-17 08:16:14 (ost. akt: 2020-03-17 08:27:36)
Szpital w Giżycku

Szpital w Giżycku

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

W piątek 13 marca Szpital Giżycki wstrzymał planowe przyjęcia na wszystkie oddziały szpitalne oraz zalecił niezwłoczne wprowadzenie ograniczenia planowych zabiegów operacyjnych. Wstrzymano także odwiedziny chorych, zalecono ograniczenia wizyt w Poradniach Specjalistycznych i Pracowniach Diagnostycznych.

W giżyckim szpitalu wstrzymano również odwiedziny chorych w Oddziałach Szpitalnych. Informacje o stanie zdrowia są udzielane telefonicznie ( z zachowaniem przepisów RODO).

Jak podaje "Gazecie Giżyckiej" lek. Dariusz Baniewski p.o. Dyrektor D/s Lecznictwa Szpitala Giżyckiego, powyższe decyzje podyktowane są minimalizacją ryzyka transmisji infekcji COViD-19.

— Ograniczenia dotyczące przyjęć pacjentów do Szpitala Giżyckiego będą obowiązywać do odwołania— informuje Baniewski.— Wprowadzone zalecenia odnośnie ograniczenia przyjęć do Szpitala są podyktowane koniecznością ograniczenia transmisji wirusa w społeczeństwie.

— Wszelkie niedogodności i utrudnienia związane ze zmianą organizacji służby zdrowia, spowodowane szerzącą się epidemii, są dla nas wszystkich dużym wyzwaniem— podkreśla lek. Dariusz Baniewski.—. Pandemia COVID-19 jest nadal trudna do prognozowania. Lekarze na bieżąco śledzą codzienne informacje, które docierają do nas z kraju i z całego świata. Stosujemy się do wytycznych i zaleceń wydawanych przez Ministerstwo Zdrowia i GIS ( Główny Inspektora Sanitarny)- o co też prosimy naszych pacjentów i ich rodziny.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages