Medale Czarnych Panter na podsumowanie sezonu

2020-03-12 12:00:00(ost. akt: 2020-03-12 12:27:08)

Autor zdjęcia: Arch. GSŁ Czarne Pantery

Zawodnicy Giżyckiego Stowarzyszenia Łyżwiarskiego "Czarne Pantery" mają za sobą najważniejsze zawody w tym sezonie. Na przełomie lutego i marca w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski "Masters" w łyżwiarstwie szybkim. Mamy medale!
Mimo trudno warunków pogodowych gospodarz obiektu "Stegny" stanął na wysokości zadania i umożliwił zawodnikom, przybyłym z całej Polski, rywalizację na wysokim poziomie. Na warszawskich "Stegnach" stawili się zawodnicy z Zakopanego, Sanoka, Lubina, Poznania, Elbląga, gospodarze oraz liczna reprezentacja Giżycka, czyli łyżwiarze GSŁ "Czarne Pantery".

Bardzo dobrymi wynikami może pochwalić się Beata Zajączkowska, która wygrała na dystansach 1000 m, 1500 m, natomiast na dystansie 500 m była druga. Zsumowane wyniki wszystkich startów zapewniły łyżwiarce pierwsze miejsce w kraju w grupie wiekowej K-55.

— Trzeba nadmienić, że nawiązywała równą walkę z czołowymi polskimi zawodnikami masters — podkreśla łyżwiarz Zdzisław Maliszeewski.
Do grona zwycięzców dołączyła również Anna Gadomska, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej K-50, a z zawodów na zawody poprawiała swoje "życiówki", co jest bardzo dobrą prognozą na przyszłe starty.

Anna Stankiewicz zajęła 3. miejsce w grupie wiekowej K-55.

Panowie na "Stegnach" startowali na trzech dystansach: 500 m, 1500 m i 3000 m. Pierwsze miejsce w grupie M-60 wiekowej zajął Zdzisław Maliszewski, który w od lat plasuje się w krajowej czołówce. Minione zawody w stolicy były dla giżycczanina jubileuszowe. W minionych 10 latach (od 2009 do 2020) zdobył 29 złotych medali i tyleż tytułów Mistrza Polski.

Marek Gabryszak zdobył 1. miejsce w grupie wiekowej M-50, a Leszek Lachowicz był 2. w kat. M-60 i tytuł wicemistrza Polski w sezonie 2019-2020. Zdzisław Bartoń był 1. w grupie wiekowej M-55 i zdobył wicemistrzostwo Polski. Andrzej Bartłoczuk zdobył 2. miejsce w grupie M-55 i również tytuł wicemistrza Polski, a Andrzej Pikciun w kat. M-60 uplasował się na trzecim miejscu, Leszek Cywiński był trzeci w kat. M-55, a Sergiusz Richter zajął 7. miejsce w grupie wiekowej M-45.
Na Mistrzostwach Polski Masters zostały rozegrane biegi drużynowe.

Najlepsza okazała się reprezentacja Elbląga, 2. miejsce zajęła ekipa z Poznania, a GSŁ "Czarne Pantery" w pierwszym składzie: Marek Gabryszak, Zdzisław Maliszewski, Sergiusz Richter, zajęła 3. miejsce. W drugim składzie pojechali: Leszek Lachowicz, Zbigniew Bartoń, Andrzej Bartłoczuk, którzy uplasowali się na 5. pozycji.

— Tymi zawodami kończymy sezon startowy, oczywiście dalej, do końca marca, trenujemy na naszym lodowisku — zapewniają "Czarne Pantery". — Od kwietnia będziemy trenować na rolkach, aby wziąć udział w pierwszych zawodach, które odbędą się na początku maja. Podsumowując: sezon zimowy możemy uznać za udany. Dzięki Polskiemu Związkowi Łyżwiarstwa Szybkiego mieliśmy taką ilość zawodów, w których mogliśmy się wykazać.