Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Cztery kolizje jednego dnia

2020-03-03 09:38:35 (ost. akt: 2020-03-03 09:46:13)

Autor zdjęcia: KPP Giżycko

Nadmierna prędkość, zmienne warunki pogodowe oraz chwila nieuwagi przyczyną czterech zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. W poniedziałek 2 marca na terenie powiatu doszło do czterech kolizji.

Najgroźniejsze zdarzenie wydarzyło się wczoraj około godz: 14.30 w miejscowości Prażmowo gm. Ryn. 58-letni kierujący VW Transporterem na prostym odcinku drogi w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w schody wejściowe do budynku, w wyniku silnego uderzenia pojazd przewrócił się na bok. Najprawdopodobniej kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

Do kolejnej kolizji doszło o godzinie 16. w Giżycku na ulicy Obwodowej. 43-letnia kierująca Hondą nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego najechała na tył Forda.

W tym samym czasie w miejscowości Sulimy gm. Giżycko kierujący samochodem Daewoo wykonując manewr wyprzedzania nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu wyprzedzanego, w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia z Subaru.

Około godziny17.40 w Giżycku, kierujący Fordem na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla Toyoty, która była już na skrzyżowaniu, w wyniku czego doszło do zderzenia bocznego.

Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał, kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusz ukarali sprawców mandatem karnym.
źródło: KPP Giżycko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages