Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

2020-02-27 11:00:00 (ost. akt: 2020-02-27 11:45:01)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

14 marca giżycką pływalnię odwiedzi ponad 80 niepełnosprawnych zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, aby rywalizować w VIII Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych. Impreza rozpocznie się o godz. 10 ceremonią otwarcia.

Współzawodnictwo toczyć się będzie zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i sztafetach. W zależności od sprawności zawodnicy popłyną na dystansach od 25 do 100 m. Walczyć będą o medale w swoich grupach wiekowo-sprawnościowych oraz o miejsce w reprezentacji na zawody ogólnopolskie.

Mityng to doskonała okazja, aby poznać bliżej ruch Olimpiad Specjalnych, zawodników, ich rodziny, opiekunów, trenerów. Jest też okazją do podziwiania zaangażowania wolontariuszy, którzy pomagają w organizacji imprezy, zabezpieczają profesjonalną obsługę sędziowską, medyczną oraz opiekują się zawodnikami.

Organizatorami Mityngu są: Klub Olimpiad Specjalnych w Giżycku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Brzechwy w Giżycku, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych ,,Szansa” oraz Pływalnia Kryta MOSiR w Giżycku.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Giżycka na widownię pływalni aby wspólnie przeżywać towarzyszące rywalizacji emocje oraz poznać możliwości osób niepełnosprawnych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages