Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Pomysły czerpali z własnych pasji

2020-02-17 11:00:00 (ost. akt: 2020-02-17 11:40:25)

Autor zdjęcia: Arch. II LO w Giżycku

Grupa GOAL Erasmus+ z II LO w Giżycku uczestniczyła w Warszawie w warsztatach kreatywnego myślenia i tworzenia od podstaw innowacyjnego biznesu na bazie narzędzi Google.

Oto relacja grupy z II LO w Giżycku:

Szkolenie odbyło się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna - miejscu wsparcia dla aktywnych przedsiębiorców oraz osób, które chcą otworzyć własną działalność.
Po wstępnej prezentacji prowadzonej przez Jana Krzyżanowskiego z Urzędu Miasta Warszawy, poznaliśmy ofertę centrum, które prowadzi działalność informacyjną, konferencyjną oraz inkubator przedsiębiorczości, a następnie wzięliśmy udział w warsztatach Startup Academy, które poprowadził dla nas Michał Misztal.

Podczas wykładu dowiedzieliśmy się co to jest startup, skąd brać na niego pomysły, jak pozyskać fundusze na własną działalność, jakie są panujące trendy w świecie startupów oraz poznaliśmy przykładowe startupy tj. Sushi Socks, Smart City, Runvido, Planet Heroes. Ciekawostką była aplikacja Booksy, która jest bezpłatnym serwisem do rezerwacji usług fryzjerskich, kosmetycznych i wielu innych. Poznaliśmy też pojęcia dotyczące startupów np. Creative Mixer (spotkania branży kreatywnych) i aplikacje Google, które ułatwiają ich prowadzenie jak np. Google Analytics, który pozwala śledzić wyniki naszej działalności.


Następnie nauczyliśmy się z jakich elementów powinien składać sie model biznesowy i pracując w grupach mogliśmy stworzyć swój plan na biznes z pasji czyli Bussines Model Canvas.  Każda z grup wymyśliła oryginalny i kreatywny pomysł na startup, który następnie prezentowała na forum. Pomysły na startupy czerpaliśmy z własnych pasji, bo aby osiągnąć sukces należy pracować z ludźmi, których lubimy i gdzie atmosfera w pracy jest motywująca.
Kolejno odwiedziliśmy Campus Warsaw na Konesera 10, który jest idealnym miejscem do rozpoczęcia innowacyjnego biznesu. Dzięki zaangażowaniu pani Magdy Kubińskiej, managera ds. komunikacji w mediach społecznościowych, która pokazała nam siedzibę Google w Polsce, jedną z siedmiu na świecie, mogliśmy podziwiać „serce” rozwijających się startupów, przestrzeń co-workingową w której startupy i akceleratory mają zapewniony dostęp do wiedzy, wsparcia i kontaktów, z bezpłatnymi szkoleniami i mentoringiem oraz różnorodną społecznością podobnie myślących osób zajmujących się rozwiązywaniem problemów. Campus Warsaw jest wsparciem dla zespołów, które mogą osiągnąć postęp w realizacji swojego wielkiego pomysłu. W przyszłości planując własny biznes będziemy mogli skorzystać z tej przestrzeni.


Wyjazd był dla nas bardzo ciekawym przeżyciem. Naładowani energią, pełni praktycznej wiedzy i zadowoleni z wycieczki wróciliśmy do Giżycka. 
Wyjazd został sfinansowany w ramach projektu GOAL „Google oferuje aplikacje do lekcji” z programu Erasmus+. Koordynatorem projektu jest Małgorzata Szpakowska i Anna Gadomska.

II LO w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages