Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Giżycko wspiera krwiodawców

2020-02-05 10:19:13 (ost. akt: 2020-02-05 10:21:39)
Pan Dariusz Jaroniec, oddaje krew trzy razy w roku.

Pan Dariusz Jaroniec, oddaje krew trzy razy w roku.

Autor zdjęcia: Arch. CPUiIS

W ramach działań pod hasłem „Giżycko wspiera krwiodawców” zastępca burmistrza Giżycka Cezary Piórkowski i dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej Ewa Ostrowska odwiedzili odział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Osoby, które na miejscu 3 lutego oddawały krew, otrzymały z rąk samorządowców kalendarze z logiem promującym krwiodawstwo.
— Spotkanie w oddziale terenowym w Giżycku było okazją do porozmawiania z krwiodawcami o ich motywacjach do oddawania krwi, a także z pracownicami punku— podsumowuje Ewa Ostrowska.— Panie z RCKiK podkreślały, że zainteresowanie oddawaniem krwi w Giżycku jest duże, jednak widzą ciągły spadek liczby osób młodych, co jest mocno niepokojące. Zachęcają nauczycieli ze szkół średnich do promocji krwiodawstwa, są chętne do współpracy w tym zakresie.
W dniu wizyty samorządowców o godz. 9., w punkcie przy ul. Bohaterów Westerplatte było 19 osób chętnych do oddania krwi. Kalendarze, które zostały będą przekazane do oddziału terenowego RCKiK i czekają na kolejnych krwiodawców. Można je otrzymać także w biurze Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, al. 1 Maja 14, pok. 4 c.
Kto może zostać dawcą? Każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat o masie ciała przynajmniej 50kg, która legitymuje się dokumentem stwierdzającym tożsamość, ze zdjęciem i numerem PESEL wraz z adresem zameldowania.
Oddawanie krwi jest bezpiecznym procesem. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie ma obaw dotyczących bezpieczeństwa.
Więcej informacji:
Oddział Terenowy RCKiK
(87) 428 18 96
(87) 429 94 22
ul. Bohaterów Westerplatte 4
11-500 Giżycko
Czynne od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00
rejestracja dawców 7.30 - 10.00
Warto zaznaczyć, że Honorowi Dawcy Krwi poza ustawowymi przywilejami, mają w Giżycku zniżki na Pływalnię Miejską MOSIR (50 proc), Lodowisko (bilet ulgowy), Giżycki Uniwersytet III Wieku – CPUIS (100 proc).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages