Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Tylko bezpieczne ferie będą udane

2020-01-16 09:08:50 (ost. akt: 2020-01-16 09:26:21)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz nauczyciel Mirosław Boć połączyli siły i wspólne realizują spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Spotkania wpisują się w działania pn. „Bezpieczne ferie 2020”.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz pan Mirosław Boć, który od wielu lat uczestniczy w profilaktyce na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wspólnie odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Giżycku.

Spotkanie miało na celu zapoznanie milusińskich z podstawowymi i bardzo ważnymi zasadami prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.

Prelegenci rozmawiali z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Przypomnieli najmłodszym o stosowaniu fotelików ochronnych i zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Zachęcali przedszkolaków, do noszenia elementy odblaskowe szczególnie teraz, kiedy szare dni szybko przechodzą w ciemne noce.

Policjanci również odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku. Pogadanka oczywiście dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

KPP Giżycko


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages