Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Niedziela gorących serc

2020-01-12 10:56:07 (ost. akt: 2020-01-12 11:08:22)
Marta Dąbrowska, dyrektor Giżyckiego Centrum Kultury kwestuje z rodziną

Marta Dąbrowska, dyrektor Giżyckiego Centrum Kultury kwestuje z rodziną

Autor zdjęcia: Zuzanna Ołdakowska

O 9 rano z giżyckiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyruszyło 107 wolontariuszy. Kwesta na ulicach miasta potrwa do wieczora. W ramach 28. finału WOŚP w Giżycku przygotowano wiele atrakcji.

Giżycki WOŚP odbywa się przede wszystkim na placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Będzie m.in. pokaz samochodów członków Warmińsko-Mazurskiego Moto Clubu oraz motocykli Klubu V- Boyen oraz Klubu Motocykli Ciężkich i Zabytkowych "Perkun". Będą animacje harcerzy z hufca ZHP Giżycko oraz wystawa sprzętu medycznego. Chętni będą mogli skorzystać z warsztatów prowadzonych przez MOPR ,a dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na placu będzie możliwość pokonania toru przeszkód w alkogoglach oraz przejażdżki samochodem ciężarowym. Giżycko odwiedzą też alpaki, a gdy ktoś zgłodnieje, będzie mógł pogrillować z Giżycką Grupą Regatową.
W programie artystycznym WOŚP 2020 znajdą się koncerty: Michała Bojarskiego z zespołu "Sound'n'grace" oraz Rafała Górczyńskiego, występ Gina Alifa Stanisława Łowickiego — uczestnika programu "Mam Talent". Przed publicznością zaprezentują się grupy muzyczne i taneczne z GCK, a o 13.45 na scenę wyjdzie Michał Lampard ART, a później DJ SET MATT5KI.

Będzie możliwość przyłączenia się do akcji stworzenia "żywego" serca WOŚP (11.45). , które uwieczni zdjęcie z drona. Światełko do nieba zaplanowano na godzinę 20. Tegoroczny WOŚP zwieńczy widowiskowy spektakl w wykonaniu Pracowni Tańca i Ognia "Transfuzja".
Wcześniej, od godziny 17 do 19 w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się licytacja fantów na rzecz WOŚP.

Celem zbiórki tegorocznego finału WOŚP jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zbierane będą więc środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci, potrzebujących różnego rodzaju operacji.
— Jako Orkiestra możemy pomóc polskim szpitalom w zdobywaniu tych najlepszych, najnowszych, najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Po to, by zapewnić w Polsce najwyższe, światowe standardy diagnostyki i leczenia dzieci wymagających najróżniejszych zabiegów. To będzie cel naszej styczniowej zbiórki — mówi Lidia Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. haha #2848825 | 89.229.*.* 13 sty 2020 20:23

  Ten sprzęt do szpitali jest tylko pretekstem do zbierania tak ogromnej kasy połowa z tego idzie na orgie na przystanku Woodstok gdzie Owsiak i jego ludzie używają życia za czyjeś pieniądze

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. siema Jurek #2847903 | 89.229.*.* 12 sty 2020 11:30

   ale piniendzy nie dam

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages