Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Uczennice Technikum nr 3 obsypane nagrodami w konkursie kulinarnym

2019-11-11 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-11 12:04:05)

Autor zdjęcia: Arch. ZSZ Giżycko

W Gdańsku odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Kulinarny ,,Literacka Kuchnia”. Dwie uczennice Zespołu Szkół Zawodowych z Giżycka odniosły w nim wielki sukces!

W jury konkursu, który odbył się 29 października w Zespole Szkół Gastronomiczno–Hotelarskim w Gdańsku, zasiadało 30 znakomitych kucharzy, cukierników, literatów oraz specjalistów od designu. Technikum nr 3 przy ZSZ w Giżycku reprezentowały dwie uczennice kształcące się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych: Natalia Tylicka - kl. IV i Anna Żołondek - kl. III. Dziewczyny rywalizowały z 14 innymi szkołami gastronomicznymi z całej Polski. Miały za zadanie — inspirując się literackimi opisami potraw — przygotować zakąskę i deser oraz prezentację potrawy.

Natalia i Anna zostały zauważone i docenione przez profesjonalne jury, które "obsypało" je nagrodami: 1. miejsce w kategorii deser, 1. miejsce w kategorii literackość, 1. miejsce – wyróżnienie Akademii Czekolady - Barry Callebaut Polska Sp.zo.o.- Łódź, nagroda specjalna: Wydział Rozwoju Rynków Rolnych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oddział Pruszcz Gdański.
Uczennice do konkursu przygotował zespół nauczycieli: Irena Fabisiak, Małgorzata Legucka oraz Agnieszka Potomska.

Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty, prezydent Polskiej Akademii Gastronomicznej w Polsce - Maciej Dobrzyniecki, prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich - Krzysztof Szulborski.

Fot. Arch. szkoły

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages