Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Trzy kolizje i jeden wypadek z udziałem pieszego

2019-11-04 09:15:47 (ost. akt: 2019-11-04 09:21:11)

Pięciu kierowców straciło prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości i przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi nie tylko w trakcie trwania policyjnych akcji, ale zawsze kiedy wsiadamy za kierownicę

W tym roku od 31 października do do 4 listopada na terenie całego kraju trwała akcja „Znicz”. W tym czasie na terenie powiatu giżyckiego doszło do 3 kolizji drogowych i 1 wypadku z udziałem pieszego, który miał miejsce (31.10. 2019 r.) około godz: 18:30 w Giżycku na ulicy Warszawskiej, gdzie pieszy przechodził w miejscu niedozwolonym i został potrącony przez kierującego toyotą.


W wyniku zdarzenia pieszy doznał złamania prawej nogi. Giżyccy policjanci zatrzymali również 5 kierowców, którzy rażąco naruszyli przepisy w wyniku czego już stracili prawo jazdy. Dwóch kierowców odważyło się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że dwaj mieszkańcy Giżycka mieli 0,8 promila i blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast pozostali 3 korowcy stracili prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził z prędkością 109 km/h.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze nie tylko w trakcie trwania akcji policyjnych. Przypominamy, że jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg i wzmożonej pracy służb ratunkowych. Statystyki wskazują, że do najczęstszej liczby zdarzeń drogowych dochodzi właśnie o tej porze, co ma związek ze zmienną aurą pogodową. U większości kierowców zmiana warunków drogowych wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – lecz niestety niektórzy dopiero po „szkodzie’ zdają sobie sprawę z zagrożenia.
źródło: KPP Giżycko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Potworki językowe GG: #2813648 | 178.36.*.* 4 lis 2019 09:21

    "do najczęstszej liczby zdarzeń drogowych". Równie porażające jak pijani kierowcy i wypadki drogowe.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages