Niedziela, 17 listopada 2019. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Całoroczny lunapark w Giżycku? To możliwe

2019-10-29 09:45:33 (ost. akt: 2019-10-30 08:31:35)
Lunapark ma powstać w miejscu obecnego skateparku i w zielonej okolicy

Lunapark ma powstać w miejscu obecnego skateparku i w zielonej okolicy

Autor zdjęcia: Arch. BIP Gizycko

Niewykluczone, że w Giżycku powstanie stały rozrywkowy lunapark. Właściciele stacjonującego w sezonie przy plaży miejskiej wesołego miasteczka "Bajka" zwrócili się do władz miasta o wydzierżawienie 1 ha w pobliżu plaży na okres do 29 lat.

Właściciele wesołego miasteczka "Bajka", które każdego sezonu gości na plaży, zwrócili się do władz miasta z wnioskiem o wydzierżawienie 1 ha terenu przy plaży miejskiej na okres 30 lat. Projekt uchwały zakładające oddanie terenu w dzierżawę na okres do 29 lat przedstawiono radnym pod debatę na środową sesję.

Oddanie terenu (obecny skatepark i park kalisteniczny i zielona okolica) miałoby odbyć się bezprzetargowo.

— Jest to sprawdzony kontrahent, który taką działalnośc przez 17 lat prowadził bezwypadkowo — tłumaczy burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz. — Wspierał tą działalnością nasze miejskie wydarzenia. Dzierżawca czuje się związany z miastem. Konkurs wydłużałby proces, co oznacza, że w wprzypadku rozpoczęcia prac na plaży w przyszłym roku może wesołego miasteczka nie być, co dla innych dzierżawców mogłoby oznaczać straty.

Przewidywany czynsz roczny z terenu przeznaczonego pod dzierżawę ma wynosić 17 600 zł brutto. Jest to stawka wyjściowa, która stanowi dwukrotność obecnie płaconego czynszu. Kwota jest niska, a jak tłumaczy burmistrz wynika to z tego, że jest to teren zieleni, a nie inwestycyjny. Wymaga zagospodarowania, co wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Głównym elementem lunaparku ma być koło widokowe, jak mówi burmistrz - jak w Londynie lub Gdańsku (giżyckie ma mieć 40 metrów, to w Gdańsku ma 55 metrów).

— Z uzasadnienia wniosku o dzierżawę wynika, iż podmiot ten zainteresowany jest utworzeniem stałego lunaparku w Giżycku, co mogłoby potencjalnie pozytywnie wpłynąć zarówno na wydłużenie sezonu turystycznego, jak i dodatkowo poprawić atrakcyjność inwestycyjną w tym obszarze — mówi burmistrz Iwaszkiewicz. — Okres dzierżawy z kolei związany jest z koniecznością zapewnienia stabilizacji prowadzenia działalności w dłuższej perspektywie czasowej związanej z poniesieniem przez inwestora znacznych nakładów na jej organizację.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec #2812754 | 37.47.*.* 1 lis 2019 15:58

  Kolejny CHORY pomysł.Delikatnie mówiąc. To tałatajstwo niech stoi w sezonie, jak już musi,tam gdzie staje.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Chłop #2812310 | 109.235.*.* 31 paź 2019 16:24

  Przecież tam jest park. Czy park nie może zostać? Rozumiem, że park nie płaci ani złotówki do kasy miasta ale "budować" cokolwiek w tym miejscu, dla samego "budowania" jest zdecydowanie myśleniem krótkowzrocznym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mieszkaniec #2811664 | 83.12.*.* 30 paź 2019 14:03

  koło widokowe z demobilu jak całe miasteczko?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages