Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

ZUOK Spytkowo dwukrotnie doceniony w XX Konkursie o Puchar Recyklingu

2019-10-21 09:24:16 (ost. akt: 2019-10-21 11:30:42)

Autor zdjęcia: Arch. ZUOK Spytkowo

Puchar Recyklingu to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne prowadzone w Polsce w tym zakresie. 

Organizatorzy wyłaniają w ramach konkursu firmy, gminy lub organizacje, które realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, a także prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną. Konkurs jest organizowany od 2000 roku przez miesięcznik „Przegląd Komunalny”.

W Konkursie o Puchar Recyklingu ZUOK był nagradzany wielokrotnie: w 2016 roku Spółka otrzymała wyróżnienie a w 2017 zdobyła nagrodę główną w Kategorii Złota Bateria. W roku kolejnym w kategorii głównej Liderzy Recyklingu do ZUOK powędrowało natomiast wyróżnienie w Kategorii Rekordowy Karton.
W tym roku w kategorii Złota Bateria spółka otrzymała główną nagrodę. Statuetka, przyznawana za działania zmierzające do ograniczenia ilości baterii w naszym otoczeniu.

Podczas finałowej gali o Puchar Recyklingu wieńczącej wydarzenie Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment w Poznaniu, Prezes ZUOK Spytkowo Pan Paweł Lachowicz odebrał statuetkę Lidera Recyklingu. Nagroda przyznana została przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie „Aktywni w województwie warmińsko – mazurskim”.


Kongres zgromadził niemal setkę ekspertów, którzy w czasie sesji oraz paneli dyskusyjnych dyskutowali nt. ochrony środowiska oraz problemów gospodarki odpadami w Polsce i na świecie. Wyróżnienia przedstawicielom ZUOK Spytkowo wręczono podczas uroczystej gali wieńczącej wydarzenie.

— Kolejne nagrody w tym organizowanym już od 20 lat konkursie utwierdzają nas, że dotychczasowe nasze działania w obszarze recyklingu i dbałości o środowisko naturalne, są zauważane przez branżę. To zachęta do dalszej pracy także na innych polach związanych z promowaniem gospodarki o obiegu zamkniętym. Tego sukcesu nie osiągnęlibyśmy bez zaangażowania naszego zespołu oraz ciągłego doskonalenia – podkreślił Paweł Lachowicz, prezes ZUOK Spytkowo.

Kolejny konkurs Puchar Recyclingu już za rok!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec #2808664 | 81.190.*.* 23 paź 2019 20:56

    Gratuluję!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages