Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Koperty życia będą dostępne od 14 października

2019-10-09 09:24:54 (ost. akt: 2019-10-09 09:37:03)

Autor zdjęcia: Arch. UM Giżycko

"Koperta życia" to dokument zawierający formularz z krótkim opisem historii choroby podopiecznego, listą zażywanych leków, danymi chorego oraz kontaktem do lekarza prowadzącego. Są sytuacje, w których mogą uratować życie.

Dodatkowo koperta zawiera dane najbliższych członków rodziny (osoby do kontaktu w razie zagrożenia stanu zdrowia lub życia członka rodziny), a także niezbędne informacje, które posłużą ratownikom w trakcie udzielania pomocy medycznej.

„Koperta życia” adresowana jest do lekarzy i ratowników pogotowia wezwanych na interwencję do domu chorego. Stanowi nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej akcji ratującej życie.

„Koperta życia” przechowywana jest zazwyczaj w lodówce. Drzwi do mieszkań giżyckich seniorów będą dodatkowo oznakowane naklejką informującą o tym, że są podopiecznymi tej akcji pomocowej.
Wiadomość ma być znacznym ułatwieniem w podaniu przez ratowników prawidłowych leków.

Akcja rozpowszechniania kopert życia wśród seniorów, osób samotnych i chorych zyskała poparcie lekarzy i ratowniczych służb medycznych. Pracownicy pogotowia potwierdzają, że niejednokrotnie informacje zawarte w kopercie życia, pomogły w podjęciu odpowiednich działań ratujących ludzkie życie.

Taka koperta, to ułatwienie dla służb ratowniczych w przypadku, gdy nie ma kontaktu z pacjentem lub osoba wzywająca pomoc, nie zna przebiegu leczenia osoby potrzebującej.

Po "Kopertę życia” – mogą zgłosić się seniorzy, a także osoby, które posiadają wiedzę o tym, że w ich otoczeniu znajdują się osoby samotne, schorowane po 60 roku życia.

Bezpłatne pakiety będą dostępne od poniedziałku 14 października w:
-Biurze Promocji i Polityki Społecznej w Urzędzie Miejskim w Giżycku, (p. nr. 116 i 117),
-Punkcie Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim, (p. nr. 7),
-Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Poradnia Lekarzy Medycyny Rodzinnej Zbigniew Gugnowski Spółka Partnerska, ul. Wodociągowa 17,
-Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, ul. Obwodowa 3.


Formularz można wypełnić samemu lub z pomocą członka rodziny, pielęgniarki, czy lekarza.

Koordynatorem akcji jest dr Katarzyna Karolska z Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku (tel.: 798 112 125).
źródło: mojegizycko.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages