Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Powtórka z bezpieczeństwa na początku roku szkolnego

2019-09-16 08:34:23 (ost. akt: 2019-09-16 08:57:40)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Jak bezpiecznie zachowywać się na drodze - o tym mówili dzieciom policjanci z giżyckiej komendy na spotkaniach w szkołach. Mundurowi mówili o bezpieczeństwie na drodze oraz omawiali tematykę agresji rówieśniczej, hejtu i innych niebezpieczeństw.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz Posterunku Policji w Wydminach przeprowadzili spotkania w szkołach podstawowych. Uczniom szkoły w Miłkach i Wilkasach mundurowi przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez przejście dla pieszych. Omówili rolę elementów odblaskowych oraz w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo własne podczas jazdy na rolkach, hulajnodze czy rowerze. Zwolennikom podróży na rowerze przypomnieli o podstawowych zasadach i przepisach korzystania z jednośladu.

W spotkaniu z uczniami klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Wilkasach udział wzięli również przedstawiciele Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy uczyli m.in. reanimacji i udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło przy tym zajęć praktycznych i ćwiczeń na fantomie.

Młodzież mogła zobaczyć też sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie i podczas zabezpieczania imprez masowych.
Źródło: KPP Giżycko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages