Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Uczestnicy imprez plenerowych muszą być bezpieczni

2019-09-09 14:52:14 (ost. akt: 2019-09-09 14:56:42)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

W Giżyckim Centrum Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące sezon letni 2019 w zakresie bezpieczeństwa i organizacji imprez plenerowych, które odbyły się na terenie miasta.

W Giżyckim Centrum Kultury funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Giżycku spotkali się z przedstawicielami Giżyckiego Centrum Kultury w Giżycku, Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Stacji Sanitarno Epiedemiologicznej, Twin - MED w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa i organizacji imprez plenerowych.

Podczas spotkania podsumowano sezon letni 2019 oraz zostały omówione w szczególności tematy dotyczące bezpieczeństwa podczas imprez masowych, które odbywają się jak co roku w okresie wakacyjnym na terenie naszego miasta.

Spotkanie to było okazją do wymiany informacji w zakresie współpracy w działaniach mających wpływ na bezpieczeństwo osób uczestniczących w imprezach. Oprócz wymogów formalnych wynikających z przepisów prawa przedstawiono aspekt praktyczny realizacji zabezpieczeń. Wskazano na istotne elementy, które mogą decydować o bezpieczeństwie uczestników, a także określono formy współpracy z podmiotami i służbami ustawowo powołanymi do zapewnienia bezpieczeństwa.

Każdy z uczestników wyraził swoją opinię oraz wyciągnął wnioski w tym zakresie. Informacje te będą przydatne do wypracowania rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa podczas przyszłych imprez, zarówno przez mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto.

Źródło: KPP Giżycko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages