Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

W Szczybałach pędził 105 kilometrów na godzinę

2019-08-28 11:58:13 (ost. akt: 2019-08-28 12:10:53)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Giżyccy policjanci kolejny raz spelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, a tym bardziej o dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyna wypadków.

Pomimo wielu apeli, nie każdy kierowca tak do końca zdaje sobie sprawę, że brawura, nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

Policjanci drogówki praktycznie każdego dnia zatrzymują kierowców do kontroli, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, czy to w terenie zabudowanym, czy też niezabudowanym.

I tak wczoraj około godz: 16:30 w miejscowości Szczybały Giżyckie w gminie Giżycko funkcjonariusze dokonując pomiaru prędkości, zatrzymali do kontroli kierowcę Skody, który pędził z prędkością 105 km/h na dozwolonej „piędziesiatce”. Zgodnie z pomiarem, 69-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h i to w terenie zabudowanym. Zgodnie z prawem konsekwencją takiego zachowania było utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Kierowca został również ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 pkt. karnych.

Tym razem brawura, brak rozsądku i niestosowanie się do przepisów drogowych zakończyło się na postępowaniu mandatowym i utracie prawa jazdy. Jednak niech takie sytuacje będą przestrogą dla wszystkich kierowców. Pamiętajmy, że w takich przypadkach nadmierna prędkość niekiedy kończy się tragedią nie tylko dla kierowcy, także dla całych rodzin, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. marko #2783688 | 178.235.*.* 29 sie 2019 21:09

    widać że Yanosika zabrakło

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages