Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Już czas podziękować za plony - dożynkowy program

2019-08-30 10:00:00 (ost. akt: 2019-08-30 10:17:34)

Kończy się sierpień, bociany odleciały, zboża z pól zebrane — to wszystko oznacza, że czas na dożynki. Podajemy harmonogram uroczystości w powiecie giżyckim. W tym roku dożynki powiatowe odbędą się 7 września w Szymonce (gmina Ryn).

GMINA GIŻYCKO
Pierwszą gminą, która bedzie dziękować za tegoroczne zbiory, będzie Giżycko. Na osiedlu w Bystrym dożynki odbędą się już w najbliższą niedzielę 1 września. Wydarzenie rozpocznie o godz. 12 msza święta w miejscowym kościele.

Część oficjalna rozpocznie się o godz. 13.30. Odbędą się konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz sołeckie stoisko, występy artystyczne zespołów tanecznych i wokalnych z GOKiR Wilkasy. Nie zabraknie sołeckiej rywalizacji oraz turnieju piłki nożnej z udziałem żołnierzy 15. GBZ. Na scenie wystąpi Klezmer z Gołdapi oraz gwiazda disco polo Imperium.

GMINA RYN
Gminno-powiatowe dożynki odbędą się tydzień później, w sobotę 7 września w Szymonce. Msza dziękczynna inaugurująca wydarzenie rozpocznie się w szymoneckim kościele o godz. 13. Po modlitwach i przemarszu dożynkowego korowodu zaplanowano cerermoniał dożynkowy z wstąpieniami burmistrza miasta i gminy Ryn oraz starosty giżyckiego. Animacje dla dzieci podczas dożynek w Szymonce poprowadzi Eventosfera. Nie zabraknie dorocznych konkursów na wieniec dożynkowy i stoisko sołeckie.

Na scenie wystąpią: Ludowy Zespół Sterławiacy, Ludowy Zespół Warmianki Sępopolskie, Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy Reszelanie oraz zespół z Kaliningradu. O godz. 20 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Stanisław i Przyjaciele. Dodatkowe atrakcje stanowić będą: wystawa sprzętu rolniczego, kiermasz dożynkowy, dożynkowa grochówka, stoisko KRUS z konkursami, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.

GMINA KRUKLANKI
7 września święto plonów odbędzie się też w Kruklankach. Tu wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.30 przy Bibliotece i Ośrodku Kultury. Obrzęd dożynkowy poprowadzi ZF "Klekociaki" z Bociek. W programie artystycznym kruklaneckiej imprezy znajdują się występy m.in. : Zespołu Ludowego Sapiniaki z Kruklanek, MLZA Mżawka z Kruklanek, formacji Basibabki ze Srokowa, zespołu Grodzieńskie Koronki z Grodna, Fan- Art z Gniezna oraz zespołu estradowego Gaj z Michałowa. Przy BiOK odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze stoisko sołeckie. Do wieczornej zabawy przygrywać będzie kapela Tacy Sami.

GMINA WYDMINY
Również w Wydminach impreza dziękczynna odbędzie się 7 września. O godz. 13 zacznie się msza św. w kościele parafialnym, po której dożynkowy orszak przemaszeruje na plac przed Urzędem Gminy. Tu odbędzie się dzielenie chlebem z mieszkańcami, wręczenie nagród za wieńce oraz obrzęd dożynkowy w wykonaniu Sceny Juno. W Wydminach podczas święta plonów zaplanowano kino sferyczne dla dzieci oraz występy: Zespołu Pieśni i Tańca Perły Warmii, Kabaretu Babeczki Podlaskie. Po występach odbędzie się zabawa taneczna.

GMINA MIŁKI
Na dożynki w Miłkach czas przyjdzie w niedzielę 8 września. Wydarzenie odbędzie się na stadionie gminnym. Msza dziękczynna rozpocznie się o godz. 12.30. Przed 14 odbędzie się część obrzędowo-wieńcowa połączona z przemówieniami gości. W bloku artystycznym zaprezentują się: zespół Wokalny Kalina z Miłek, Marcinianki z Marcinowej Woli, zespół dziecięcy Zygzaki z OK w Miłkach, zespół śpiewaczy Lira z wydmińskiego GOK-u oraz dziecięce formacje taneczne i wokalne z GOKiR Wilkasy. O godz. 15.30 rozpocznie się turniej sołectw, a następnie wręczenie nagród w konkursach dożynkowych. O godz. 17.15 na scenę wyjdzie zespół Luz Blues, a o godz. 18.45 rozpocznie się koncert zespołu Loka Rosi (disco polo), a o godz. 20 zabawa taneczna.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2842259 | 185.244.*.* 1 sty 2020 08:52

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages