Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

URZĘDNIK Z MISJĄ Katarzyna Karolska: Świat widzę w kolorach!

2019-08-29 14:00:00 (ost. akt: 2019-08-29 12:12:39)
Dr Katarzyna Karolska pracuje w Urzędzie Miejskim w Giżycku jako główny specjalista w  Biurze Promocji i Polityki Społecznej

Dr Katarzyna Karolska pracuje w Urzędzie Miejskim w Giżycku jako główny specjalista w Biurze Promocji i Polityki Społecznej

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Dr Katarzyna Karolska poza pracą za biurkiem aktywnie działa na rzecz mieszkańców Giżycka, przede wszystkim tych potrzebujących. Jest prawdziwym urzędnikiem z misją, a także z pasją, głową pełną pomysłów i sercem chętnym do pomocy.

Dr Katarzyna Karolska na co dzień jest kobietą pełną energii i pomysłów. Od sześciu lat pracuje w giżyckim Urzędzie Miejskim na stanowisku głównego specjalisty w Biurze Promocji i Polityki Społecznej.

Jest wiele spraw giżycczan, obok których pani Katarzyna nie potrafi przejść obojętnie. Mieszkańcy wiedzą o tym i przychodzą do niej z rozmaitymi sprawami, a ona podejmuje działania, które często wykraczają poza jej służbowe obowiązki.

Pani Kasia ma na koncie swojej pracy na rzecz mieszkańców m.in. remont mieszkania śp. Edwarda Hincama. Dzięki zebranym od ludzi darom udało się przygotować godne warunki do życia dla pana Edka. Poza działaniem od strony socjalnej, pracownica Biura Promocji i Polityki Społecznej zaopiekowała się mężczyzną także od strony medycznej - jeździła z nim do lekarzy, umawiała wizyty, uczestniczyła przy niezbędnych badaniach, aż po operacje.

Innym przypadkiem było zebranie w ciągu dwóch dni kwoty ponad 6 tys. zł na sprowadzenie zza granicy zwłok giżycczanina, który w Niemczech miał zawał.

— Szesnastoletnia córka tego mężczyzny przyszła do mnie do urzędu i powiedziała mi coś, czego nie zapomnę: Byłam już w różnych instytucjach, ale nikt nie może mi pomógł. Powiedziano mi, żebym przyszła do Pani, jak Pani mi nie pomoże, to nikt mi nie pomoże — opowiada pani Kasia. — Popatrzyłam na zapłakaną dziewczynę i wyobraziłam sobie moje dziecko, które również mogłoby być w podobnej sytuacji. Wiedziałam, że nie zostawię tej dziewczyny samej. To była tragedia dla rodziny, której należało pomóc, omijając zasady prawne. Zorganizowałam szybką zbiórkę pieniędzy, dzwoniąc po znajomych i zaprzyjaźnionych instytucjach. Udało się! Zebrałam ponad sześć tysięcy złotych w dwa dni. Giżycka firma pogrzebowa bezpłatnie włączyła się w pomoc, organizując ceremonię pogrzebową.


Pani Kasia była również wolontariuszką w Szlachetnej Paczce.
— Wszyscy wolontariusze raczej zbierali pieniądze na różnego typu sprzęty, ubrania, chemię, przybory szkolne — opowiada. — Ja postanowiłam wyremontować i dostosować łazienkę dla ciężko chorej dziewczyny z Giżycka. I tu znów spotkałam się z otwartością giżyckich przedsiębiorców, którzy praktycznie po kosztach dawali mi wszystkie niezbędne materiały do postawienia od nowa całej łazienki, łącznie z hydrauliką i prądem.

— Rzeczy, które wykonuję z myślą o innych osobach, motywują mnie do jeszcze lepszej pracy i większego wysiłku. Polityka społeczna i związane z nią zadania oraz oczekiwania mieszkańców dają możliwość samorozwoju i zadowolenia z pełnionej misji na rzecz drugiego człowieka — mówi pani Katarzyna, która aktywnie uczestniczy w rozwoju miejskich programów na rzecz wsparcia seniorów. Są to m.in. warmińsko-mazurski samorządowy system Telepieki domowej w Giżycku, czyli „Przycisk Życia”. Oprócz seniorów, działa również w środowisku dzieci, młodzieży, rodzin.

– Tego się nie wpisuje w kompetencje i zadania pracownika – to jest zapisane w sercu. Albo się to ma, albo nie! – podkreśla z mocą. - Przyglądając się moim dotychczasowym poczynaniom, wygląda na to, że w sercu moim jest zapisana misja, którą realizuję z zadowoleniem. Uważam, że tyle jesteśmy warci, ile sami z siebie dajemy. Najważniejsze wartości, którymi kieruję się w życiu to: rodzina, miłość, szacunek, bezinteresowna pomoc. To one na co dzień pomagają mi podejmować kolejne wyzwania, pracować zgodnie z sumieniem oraz mieć z pracy satysfakcję.

Pracuje w godzinach urzędowych, czasem również poza nimi. A co robi, kiedy nie pracuje?
— Uwielbiam zajmować się domem — zdradza. — Odprężam się sprzątając... po prostu to lubię! Ogromne doładowanie daje mi muzyka. Kiedyś nie było dnia bez gitary i śpiewu, teraz mam na to mniej czasu, ale już mam postanowienie, że już niedługo wrócę do mojej pasji. Na co dzień cieszę się każdym dniem, ludźmi, z którymi pracuję, rodziną, którą kocham. Świat widzę kolorowo i to mi daje siłę!

JAK ZAGŁOSOWAĆ
Na dr Katarzynę Karolską można zagłosować, wysyłając SMS o treści GO.UZM.6 na numer 72051 (koszt 2,46 zł z VAT za SMS)


URZĘDNIK Z MISJĄ
W regionalnym plebiscycie „Urzędnik z misją” mogą wziąć udział urzędnicy pracujący na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Do plebiscytu mogą być zgłoszeni pracownicy wszystkich szczebli administracji publicznej, a więc nie tylko pracowników urzędów, ale też ich jednostek organizacyjnych. Mogą to być np. pracownicy urzędu gminy czy powiatu, pracownicy socjalni, ale też instytucji kulturalnych czy innych urzędów. Z plebiscytu wyłączeni są prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie gmin, a także starostowie powiatów oraz członkowie zarządów samorządów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.
Głosowanie smsowe trwa do 20 września. Zwycięzców poznamy w czasie uroczystej gali 15-lecia Federacji FOSa, która odbędzie się 23 września w olsztyńskim Planetarium.
Termin zgłaszania kandydatur upływa 18.09.2019 roku o godzinie 8. Prosimy je wysyłać na: redakcja@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages