Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

"O mazurskich przewodnikach" na statlu

2019-08-01 13:56:09 (ost. akt: 2019-08-01 11:01:43)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

W niedzielę 4 sierpnia o godz. 16. statek Olimpia zacumowany przy Hotelu Europa wyruszy w wyjątkowy rejs. Celem wyprawy będzie spotkanie „Literatura na wodzie”,

Podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu "Literatura na wodzie" będzie można posłuchać i porozmawiać „O mazurskich przewodnikach”.

Gośćmi wydarzenia będą:
Wojciech Marek Darski – giżycki poeta, pisarz i autor wielu przewodników po Mazurach, w tym kultowego już „Mazury od środka”, który opowie nam o współczesnym obrazie naszej krainy w najnowszych przewodnikach.
oraz
Wojciech Kujawski – regionalista, autor wielotomowego cyklu przewodników „Szlak wodny” – m.in. Niegocin, Mamry, Krutynia i Zalew Wiślany, który pokaże i opowie o dawnych przewodnikach po Mazurach.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Kossakowski


Organizatorzy: Stowarzyszenie Wspólnota Mazurska, Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku oraz księgarnia ODEON

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. korektor #2771000 | 81.190.*.* 1 sie 2019 22:14

  P. Darski jak pisze, to niech nie zmyśla! Kupiłem ''Mazury od środka'' a tam na str. 38 WIELKIE KŁAMSTWO! Pan pisze, że pałac w Żywkach spalili Soweici- a to NIEPRAWDA! Po wojnie pałac i wszystkie zabudowania gospodarcze nie były ani zniszczone, ani spalone! Zamieszkało tam kilka rodzin z akcji ''W'' i to oni doprowadzili pałac do ruiny. Na początku lat 80-ych cały teren wraz z pałacem popadajacym w ruinę (zawalony dach, rozkradzione okna, drzwi, parkiety powyrywane itp.) wykupiła Spółdzielnia Inwaldów z Białegostoku. Zrujnowany pałac został rozebrany, bo nie było co remonowac juz. Miało powstać sanatorium, ale nastało ''nowe'' i spółdzielnię ustawowo rozwiązano- pozostały po niej tylko domki wczasowe. Jak sie Pan bierze za pisanie, to należałoby zadać sobie trud i sprawdzić na miejscu. A swego czasu piękny spichlerz zbożowy będący własnością GS-u kupił biznesmen z Krulkanek i do czego doprowadził?! Niebawem cały zawali się! Mieszkańcy Żywek nie mieli i mają wpływu na taki stan rzeczy

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. !?! #2770729 | 89.229.*.* 1 sie 2019 14:07

   Dzisiaj na moście kolejowym w Giżycku patrząc na Niegocin kobieta pyta drugą kobietę - jakie to jezioro ? W odpowiedzi usłyszała - nie wiem , chyba Ełckie. Można napisać dwie blondynki, ale ta autentyczna sytuacja pokazuje skuteczność działania w promocji burmistrza Ełku.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages