Miejska gra z nagrodami!

2019-07-25 15:00:00(ost. akt: 2019-07-25 12:29:04)
Giżycko

Giżycko

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Miejska integracja międzypokoleniowa to cykl wykładów historycznych i zajęć animacyjno-artystycznych w Giżycku w ramach programu "Niepodległa 2019".
Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku w partnerstwie z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej zajęła 94. miejsce w programie dotacyjnym "Niepodległa 2019". Pierwsza część zajęć plastycznych czyli rysunek, szkic oraz wykłady historyczne odbyła się w czerwcu. Dzieci namalowały: Twierdzę Boyen, wieżę ciśnień, most obrotowy, zamek krzyżacki, piekarnię Regelskiego, szpital, kościół ewangelicko-augsburski, Sanktuarium św. Brunona, budynek poczty oraz XIX-wieczne kamienice. Odbyła się lekcja historii oraz mały quiz dla uczestników zajęć.

Z kolei konkurs plastyczny z nagrodami „100 lat Niepodległej Polski oczami, dzieci, młodzieży i seniorów” potrwa od 1 do 12 sierpnia 2019 r. Technika wykonania dowolna, format pracy A4. Prace należy składać w Miejskiej Biblioteki Publicznej lub Klubie Młodzieżowym „Pełna Chata” do 12 sierpnia (tam też można znaleźć pełny regulamin konkursu). Brak ograniczeń wiekowych.

Natomiast miejska gra terenowa „Od niemieckiego Loetzen do polskiego Giżycka” odbędzie się 20 i 21 sierpnia. Drużynę można zapisać w Młodzieżowym Klubie Pełna Chata do 15 sierpnia. Każda drużyna składająca się z maksymalnie 6 osób, w tym minimum 1 osoby dorosłej dostanie kartę pracy z mapą oraz zagadkami do rozwiązania na czas podczas spaceru przez miasto w dniu rozgrywek. Dla najszybszych trasa powinna zająć ok. godziny. Budżet przewidziany na nagrody dla uczestników konkursu i gry terenowej to 2000 zł. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się na ognisku kończącym projekt na Wzgórzu Świętego Brunona w ostatnim tygodniu sierpnia.

Z projektu „Niepodległa 2019" pozyskano 10 000 zł, które przeznaczone są na zakup dobrej jakości materiałów plastycznych, dzięki którym stworzona została galeria prac dostępna podczas gry terenowej, a przez kolejne miesiące dzieci bezpłatnie będą mogły brać udział w profesjonalnych zajęciach artystycznych. Warsztaty poprowadzi pomysłodawczyni i autorka projektu Agnieszka Lesisz w Klubie Młodzieżowym Pełna Chata.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5