Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

“Wpław po Rekord - 170 km bez piany”. Wszystko przebiega zgodnie z planem

2019-07-16 15:27:41 (ost. akt: 2019-07-16 15:39:35)
Wczoraj po godzinie 23 pływacy wpłynęli do Kanału Łuczańskiego

Wczoraj po godzinie 23 pływacy wpłynęli do Kanału Łuczańskiego

Autor zdjęcia: J.O.

Wczoraj (15 lipca) Krzysztof Gajewski oraz Michał Jeka rozpoczęli walkę o pobicie rekordu świata w pływaniu ciągłym. Przeprawa polega na pokonaniu 170 km wpław i zorganizowana jest na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Swoje zmagania pływacy rozpoczęli na jeziorze Mamry w Trygorcie.

W poniedziałek 15 lipca po godzinie 23 pływacy przepływali przez Giżycko. Tu przy słowach dopingi i oklaskach pokonali Kanał Łuczański.

Michał Jeka zakończył już trasę, Krzysztof Gajewski płynie dalej.

We wtorek ok godz. 14.30 ekipa dotarła do Mikołajek. Wówczas za sobą miał 62 kilometry.

Jaka dziś panuje atmosfera wokół wyczynu?
— Atmosfera jest bardzo dobra— podała nam przed południem Agnieszka Chudewniak wspierająca akcję.— Załoga sprawdza się na medal, wszyscy dążą do tego samego celu. Póki co prawie przebiega wszystko z planem, poruszamy się w stałym tempie i powoli do przodu, znajdujemy się teraz na wysokości Mikołajek.
Pojawiło się pogorszenie pogody kiedy byliśmy na jeziorze Tałty, mimo wszystko jest stabilnie.“Wpław po Rekord - 170 km bez piany” to próba pobicia rekordu świata w pływaniu ciągłym organizowanym od 15 lipca na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Przeprawa polega na pokonaniu 170 km wpław przez dwóch pływaków. Aktualny rekord należy do Amerykanki i wynosi 168 km. Pływacy chcą przepłynąć 170 km. Podczas całej trasy pływacy nie mogą dotknąć asekurujących ich jednostek. Czas przepłynięcia szacowany jest na 3 doby bez przerwy. Również nocą. Planowana trasa wiedzie od północy jeziora Mamry, poprzez jeziora Niegocin, Jagodne, Tałty, do wschodniej części jeziora Śniardwy i z powrotem.


Tej samej próby indywidualnie podejmie się dwóch pływaków: Krzysztof Gajewski @pływanie_bez_piany oraz Michał Jeka, którzy do tego ekstremalnego projektu przygotowywali się ponad rok.

Trasa:
START/ META: Węgorzewo, plaża publiczna w Trygorcie, droga Wojewódzka nr 650; start planowany jest na 15 lipca (poniedziałek) z możliwością z przyczyn pogodowych przesunięcia do 17 lipca (środy).

TRASA: Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, od północy jeziora Mamry; Giżycko, kanał Giżycki, jezioro Niegocin; Mikołajki, jezioro Mikołajskie; Śniardwy. I z powrotem

NAWRÓT TRASY: Okartowo, most, droga nr 16

Podczas płynięcia panują rygorystyczne zasady, określone przez międzynarodowe organizacje pływackie. Pływak musi je spełnić, aby rekord świata został uznany. Spełnienie warunków muszą potwierdzić nie tylko pływacy, ale również niezależni obserwatorzy obecni na statku. Podczas płynięcia zabronione jest: wyjście z wody, dotknięcie łodzi asekurującej lub innego pływaka, stawanie na dnie, używanie sprzętu wypornościowego w postaci: pianek neoprenowych, bojki czy innego sprzętu ułatwiającego pływanie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tadd #2763382 | 188.147.*.* 17 lip 2019 09:16

  Niestety przegrał z pogodą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. m. #2763138 | 89.231.*.* 16 lip 2019 18:07

  Panowie Wielki Szacun.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages