Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Powiatowe obchody Święta Policji

2019-07-14 11:10:30 (ost. akt: 2019-07-14 10:12:31)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Odznaczenia, awanse, wyróżnienia, wiele ciepłych słów i pochwał od znakomitych gości. Tak w skrócie wyglądały Powiatowe obchody Święta Policji, które były organizowane w Hotelu „Zamek Ryn”. Sto lat temu 24 lipca 1919 roku, na mocy ustawy o Policji Państwowej, utworzono umundurowaną i uzbrojoną formację, zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Policja Państwowa stała się symbolem wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów.

Policję powołano w Polsce 24 lipca 1919 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku w lipcu policjanci obchodzą swoje święto. Tak było również wczoraj, 11 lipca 2019 roku w Hotelu „Zamek Ryn”, gdzie odbyła się uroczysta zbiórka giżyckich policjantów.

W trakcie uroczystości awansowało 20 policjantów, jeden z policjantów został wyróżniony brązową odznaką „Zasłużony Policjant”.

Obchody policyjnego święta miały bardzo uroczysty przebieg. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie insp. Tomaszem Klimkiem. Wśród zaproszonych gości byli również Poseł Jerzy Antoni Gosiewski, Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowane – gen. bryg. Norbert Iwanowski, Wicestarosta Powiatu Giżyckiego – Mateusz Andrzej Sieroński, Burmistrz Miasta Giżycka – Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Ryn – Jarosław Filipek, A także gościli: wójtowie powiatu, przedstawiciele sądu i prokuratury, dowódcy jednostek Wojska Polskiego, Komendanci Żandarmerii Wojskowej oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień, duszpasterz policjantów Ksiądz Konrad Sęk, przedstawiciele Aresztu Śledczego, Straży Miejskiej, Urzędu Żeglugi Śródlądowej, Prezes Ośrodka Żeglarskiego w Giżycku, a także przedstawiciele Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Nadleśniczy Nadleśnictwa Giżycko. Uroczystość uświetnili również członkowie rodzin awansowanych policjantów,

Oprócz awansów i wyróżnień policjantów, wiele ciepłych słów i pochwał od znakomitych gości zostało skierowanych do Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku mł. insp. Przemysława Rawy. Dużym wyróżnieniem były słowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimka, który wyróżnił giżycką komendę wśród garnizonu warmińsko-mazurskiego, a za rzetelną i dobrą służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu w myśl uznania wręczył Komendantowi Powiatowemu klucze do nowego radiowozu.
źródło:KPP Giżycko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages