Piątek, 22 listopada 2019. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Bój o Świętą Górę w Staświnach

2019-07-08 21:43:12 (ost. akt: 2019-07-08 21:45:58)

Autor zdjęcia: Zuzanna Ołdakowska

Za nami czwarta edycja średniowiecznych potyczek o niezwykłe miejsce- Świętą Górę w Staświnach. W niedzielę 7 lipca odbył się nawiązujący do boju piknik. Punktem kulminacyjnym wydarzenia była inscenizacja historyczna.

Historyczne obozowisko wczesnośredniowiecznych Prusów i Słowian, pokazy walk, tor łuczniczy, warsztaty pruskiego garncarza, turniej walk indywidualnych, gry i zabawy nawiązujące do średniowiecza, pokaz wypieku sękacza, wspólne ognisko — to niektóre punkty programu Boju o Świętą Górę. Impreza odbyła się w minioną niedzielę i była to jej czwarta edycja.

Bój toczył się na malowniczym wzniesieniu, w miejscu dawnego pruskiego grodziska mieszczącego się pomiędzy brzegiem jeziora Wojnowo a wąwozem rzeki Staświnki. W tym miejscu, według legendy, miała znajdować się siedziba króla Galindów. Pod wałem dawnego grodziska w niedzielę stanęła osada rybacka oraz liczne obozowiska wojów i rzemieślników.

Imprezę przypominała o średniowiecznej przeszłości tego zakątka Mazur, pokazała historię, o której wielu nie wie.

Podczas plenerowego wydarzenia można było spróbować swoich sił w łucznictwie, sprawdzić się w walce, skosztować podpłomyka, obejrzeć pokaz walk indywidualnych, by w końcu zobaczyć główny punkt programu imprezy- starcie Prusów i Słowian czyli tytułowy Bój o Świętą Górę.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages