Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Gdzie są czyste i bezpieczne kąpieliska — możesz sprawdzić w serwisie kąpieliskowym

2019-06-28 09:17:08 (ost. akt: 2019-06-28 09:36:38)
Jezioro Niegocin, dzika plaża

Jezioro Niegocin, dzika plaża

Autor zdjęcia: Arch. GG

Woda z kąpieliska na plaży miejskiej w Giżycku była badana przez służby Głównego Inspektoratu Sanitarnego 19 czerwca 2019 r. Z badań wynika, że jakość wody jest doskonała.

Kąpieliska możemy sprawdzić w serwisie kąpieliskowym, prowadzonym przez Główny Inspektorat Sanitarny:
http:///sk.gis.gov.pl/index.php/

W poszczególnych kąpieliskach pobierane są próbki wody i oceniana jakość wody przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej (kontrola urzędowa) oraz organizatora kąpieliska (kontrola wewnętrzna). Badania wykonywane są w laboratoriach Państwowej Inspekcji Sanitarnej lub laboratoriach zewnętrznych, które są zatwierdzane przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września. Badania realizowane są zgodnie z ustalonym harmonogramem pobierania próbek, który obejmuje jedno badanie nie wcześniej niż 10 dni przed otwarciem sezonu kąpielowego danego kąpieliska oraz nie mniej niż trzy próbki w sezonie kąpielowym.

Woda w kąpieliskach jest monitorowana pod kątem występowania przekroczeń zanieczyszczeń mikrobiologicznych (Escherichia coli, enterokoki) oraz obecności w wodzie zakwitu sinic (smugi, kożuch, piana), rozmnożenia się makroalg lub fitoplanktonu morskiego lub obecność innych zanieczyszczeń, takich jak materiały smoliste, szkło, tworzywa sztuczne, guma oraz inne odpady (w ilości nie dającej się natychmiast usunąć z wody).

GG

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dezerter #2754906 | 89.229.*.* 29 cze 2019 13:54

    50 procent nieczystości ekskrementów i płynów do mycia naczyń z tych setek tysięcy jachtów trafia do jezior ... wątpię że te jeziora są takie czyste .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages