Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Trzy rakiety już w weekend

2019-06-26 11:00:00 (ost. akt: 2019-06-26 11:19:21)

Autor zdjęcia: pixaby.com

Otwarte Mistrzostwa Giżycka "Trzech Rakiet" o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka to impreza sportowa, która powoli wpisuje się w giżycki letni kalendarz wydarzeń.

Jej czwarta edycja odbędzie się już w najbliższy weekend 29- 30 czerwca. Zawodnicy zmierzą się w trzech dyscyplinach: tenis ziemny, tenis stołowy i badminton. Mecze będą odpowiednio rozgrywane na: kortach, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 (tenis stołowy) oraz Szkoły Podstawowej nr 3 (badminton), przede wszystkim z uwagi na wyposażenie i dostosowanie poszczególnych miejsc. Mecze tenisa stołowego rozpoczną się o godz. 10, badmintona o 13, a tenisa ziemnego w niedzielę o 10.


— Nie wystarczy być dobrym w jednej z tych dyscyplin, by uplasować się w czołówce, trzeba władać dobrze trzema rakietami — mówi Maciej Kudyk, jeden z zawodników.— Jeszcze żadnemu giżycczanowi nie udało się wygrać. Ja i Marcin Łobodziński zajmowaliśmy trzecie miejsca. Wydaje się, że rakieta i piłka, więc dyscypliny są podobne, ale każda wymaga innych umiejętności.

Poprzednie edycje turnieju wygrywali goście z Suwałk, Olecka, Lidzbarka Warmińskiego.


Punkty uzyskane w trzech poszczególnych dyscyplinach będą sumowane, co zadecyduje o miejscach zawodników w klasyfikacji końcowej.


ZO

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages