Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Dzieci o bezpiecznej pracy na wsi - konkurs plastyczny podsumowany

2019-06-19 19:00:45 (ost. akt: 2019-06-19 09:43:17)

Autor zdjęcia: Arch. KRUS

Na IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje" z obszaru Placówki Terenowej KRUS w Giżycku wpłynęło 186 prac z 14 szkół podstawowych.

Konkurs ogłosiła Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Cele konkursu to promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego; to popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: I  grupa - klasy 0-III szkoły podstawowej; II grupa - klasy IV - VIII szkoły podstawowej.

Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: wojewódzkim i ogólnopolskim.

Etap wojewódzki poprzedzony był eliminacjami niższego szczebla. Placówka Terenowa KRUS w Giżycku zbierała prace dzieci ze szkół z powiatu giżyckiego, węgorzewskiego i części gołdapskiego tj. gminy Banie Mazurskie.

Z obszaru Placówki Terenowej KRUS w Giżycku wpłynęło 186 prac z 14 szkół podstawowych, w wyniku przeprowadzonych eliminacji do rywalizacji na etapie wojewódzkim delegowano prace:

w I grupie wiekowej (klasy 0-3)
1. miejsce Emilia Szorc uczennica 2 klasy Szkoły Podstawowej w Staświnach;
2. miejsce Damian Jankowski uczeń 1 klasy Szkoły Podstawowej w Gawlikach Wielkich;
3. Olivia Gral uczennica 3 klasy Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich.

w II grupie wiekowej (klasy 4-8):
1. miejsce Amelia Dunowska uczennica 5 klasy Szkoły Podstawowej w Wydminach;
2. miejsce Michał Janczewski uczeń 5 klasy Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich;
3. miejsce Zofia Dąbrowska uczennica 6 klasy Szkoły Podstawowej w Wilkasach.

W ramach podsumowania konkursu zorganizowano Giżycką Galę Konkursu Plastycznego KRUS 2019. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na film "Pokemon: Detektyw Pikachu" w kinie Nowa Fala. Po seansie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i podziękowań.

Wszystkim osobiście dziękował za udział w konkursie Henryk Żuchowski - dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Olsztynie, a Marek Jasudowicz - wójt Gminy Giżycko i Andrzej Fil - sekretarz Miasta i Gminy Węgorzewo - wręczali podziękowania i nagrody uczestnikom ze swoich szkół.

(mat. prasowy)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages