Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Zaraz wakacje! Sprawdź autokar przed wyjazdem

2019-06-13 12:16:19 (ost. akt: 2019-06-13 12:19:45)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Zbliżające się wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów wykonujących transport zorganizowanych grup na wycieczki, obozy i kolonie. Dlatego też policjanci szczególną uwagę zwrócą na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Przypominamy, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu, który ma zawieźć nas lub nasze pociechy do miejsca wypoczynku.

Zapewnienie bezpieczeństwa w ciągu letniego wypoczynku jest naszym priorytetem. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących zorganizowane grupy osób na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.


Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Giżycku, przeprowadzają kontrole stanu technicznego autobusów wyjeżdżających w trasę z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi po uprzednim zgłoszeniu takiej kontroli. Zgłoszenia zrobić można osobiście w jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji pod nr 87 429 92 00 lub Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego pod nr 87 429 92 56. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

W trakcie zgłoszenia podać należy:
datę i godzinę wyjazdu,
miejsce kontroli (wyjazdu ) autokaru
liczbę autokarów


Kontrole autokarów realizowane przez policjantów odbywają się w wyznaczonym miejscu na Placu Józefa Piłsudskiego w Giżycku. Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę autokaru czas około jednej godziny przed planowanym odjazdem.
Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa, a „dobry kierowca” to kierowca odpowiedzialny, który dba o swój pojazd. Sprawny pojazd to jeden z warunków niezbędnych do tego, abyśmy cało i zdrowo dotarli do miejsca planowanego wypoczynku.


mat. KPP Giżycko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages