Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

2019-06-07 11:02:42 (ost. akt: 2019-06-07 11:06:17)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Pijanego kierowcę z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymał 6 czerwca dzielnicowy Posterunku Policji w Wydminach będący po służbie. Policjant zauważył wsiadającego do samochodu nietrzeźwego mężczyznę i uniemożliwił mu jazdę. Okazało, że 47-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjant, podejrzewając, że mężczyzna mógł być nietrzeźwy, podbiegł do auta i udaremnił mu dalszą jazdę. Mężczyzna wsiadł do auta, zapalił silnik i próbował odjechać, jednak policjant nie pozwolił mu oddalić się z miejsca. Zabrał mu kluczyki i wezwał miejscowych policjantów.

Przybyli na miejsce mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za jazdę na podwójnym gazie oraz za złamanie sądowego zakazu odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Giżyccy policjanci 6 czerwca brali także udział w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. „Alkohol i narkotyki”.
Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” było badanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

W trakcie realizacji działań giżyccy policjanci przebadali 260 kierujących. Podczas akcji zatrzymali trzech kierujących pod działaniem alkoholu.

Za przestępstwo z art. 178 a kodeksu karnego odpowie kierujący samochodem ciężarowym Ford Transit. 36-letni kierowca miał 0,7 promila. Pozostali kierowcy odpowiedzą za jazdę po spożyciu alkoholu czyli z art. 87 kodeksu wykroczeń. 44 – letni kierujący samochodem osobowym marki Peugeot mieszkaniec m. Wilkasy gm. Giżycko miał 0,22 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny kierujący 40-letni mieszkaniec Giżycka miał 0,11 mg/l.

Kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.


Mat. KPP Giżycko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kierowca #2743708 | 31.0.*.* 7 cze 2019 11:57

  Piszcie albo mg albo promile.....nie podsycajcie atmosfery

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages