Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Trzy miesiące na miejską integrację międzypokoleniową

2019-05-22 17:04:39 (ost. akt: 2019-05-22 13:09:20)
Celem projektu jest nauka historii Polski, skupiając się głównie na  Giżycku, poprzez zabawę, zdrową rywalizację, integrację międzypokoleniowa

Celem projektu jest nauka historii Polski, skupiając się głównie na Giżycku, poprzez zabawę, zdrową rywalizację, integrację międzypokoleniowa

Autor zdjęcia: Arch. CPUiIS w Giżycku

Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku w partnerstwie z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej zajęła 94. miejsce w programie dotacyjnym "Niepodległa 2019". Łącznie wnioski złożyło 2079 placówek, a dofinansowanie otrzymało 140.

Kwota jaką pozyskała placówka z Giżycka to 10 000 zł. Pomysłodawczynią i autorką projektu jest Agnieszka Lesisz, pracownica Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, która poprowadzi warsztaty plastyczne.

100 lat niepodległej Polski oczami dzieci, młodzieży i seniorów.
Miejska integracja międzypokoleniowa — to trzymiesięczny cykl wykładów historycznych i zajęć animacyjno-artystycznych zaplanowanych w Giżycku. Zorganizowane zostaną m.in. malowanie na szkle, nauka rysunku oraz malarstwo na płótnie. Pozyskane środki z grantu pozwolą na zakup materiałów plastycznych, biurowych oraz pomocy naukowych. Całość zostanie podsumowana konkursem dla wszystkich mieszkańców Giżycka i wystawą prac, które będą zagadkami historycznymi w międzypokoleniowej integracyjnej miejskiej grze terenowej.

Celem projektu jest nauka historii Polski, skupiając się głównie na Giżycku, poprzez zabawę, zdrową rywalizację, integrację międzypokoleniowa, poznanie nowych technik plastycznych i kreatywne myślenie. Projekt ułatwi uczniom zapamiętanie nawet najtrudniejszych dat i regułek i zaszczepi smykałkę do nauki. Obecność seniorów nauczy dzieci empatii i pokaże jak wygląda przeszłość oczami naszych dziadków i dlaczego pamięć o odzyskaniu Niepodległości przez Polskę jest ważna.

Projekt realizowany będzie od czerwca do sierpnia. Część historyczna odbywać się będzie w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej pod okiem dyrektor Danuty Treszczyńskiej. Zajęcia plastyczne odbędą się w Klubie Młodzieżowym Pełna Chata - placówce Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, nad którymi czuwać będzie dyrektor Ewa Ostrowska.

Zajęcia będą bezpłatne, a do udziału w projekcie zapraszamy dzieci od 8 roku życia. Zapisać się można w Klubie Młodzieżowym Pełna Chata (ul.Królowej Jadwigi 3A) i spędzić interesująco całe wakacje.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages