Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Policjanci z młodzieżą rozmawiali o cyberprzemocy

2019-05-16 13:16:57 (ost. akt: 2019-05-16 09:24:48)

Autor zdjęcia: Arch. policji

W Szkole Podstawowej nr 3 w Giżycku policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat odpowiedzialności prawnej i cyberprzemocy. Podczas pogadanki uświadamiano młodym ludziom, że wybory których dokonują teraz, mają wpływ na ich dalsze życie.

Na zaproszenie pani pedagog policjanci z giżyckiej komendy spotkali się z uczniami klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Giżycku. Spotkanie poświęcone było odpowiedzialności prawnej nieletnich. Omówione zostały podstawowe pojęcia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz konsekwencje związane z czynami popełnionymi przez osoby poniżej 18 roku życia. Wyjaśniono również uczniom, że nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym i określone zachowania w stosunku do pedagogów są naganne nie tylko z moralnego punktu widzenia ale i pod względem prawnym.

Tematyką spotkania było także zjawisko cyberprzemocy i zagrożenia płynące z Internetu. Młodzież poznała formy cyberprzemocy, a także procedurę postępowania w przypadku dotknięcia tym zjawiskiem.

Na zakończenie omówiono przepisy regulujące spożywanie alkoholu i palenie tytoniu w miejscach publicznych oraz poinformowano o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. BladeRunner #2733248 | 89.229.*.* 16 maj 2019 17:12

    Obowiązkowe mundurki szkolne , zakaz ajfonów w szkole , gimnastyka w czasie przerw i brak zwolnień z WF , dyscyplina na każdym kroku ... a nie jakieś pogadanki .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages