Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Po maturze... wakacje w mundurze

2019-05-12 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-10 09:21:23)

Autor zdjęcia: Arch. WOT

Wakacje to dla uczniów, maturzystów i studentów czas, kiedy bez kolizji z nauką mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas 16-dniowego szkolenia podstawowego, złożyć przysięgę wojskową i rozpocząć służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Dzięki projektowi „Wakacje z WOT” uczniowie i studenci bezkolizyjnie odbędą 16-dniowe szkolenie podstawowe, które zostanie zakończone uroczystą przysięgą wojskową.

Również tegoroczni maturzyści, w oczekiwaniu na wyniki z egzaminu dojrzałości, będą mieli okazję, by sprawdzić swoje siły, nauczyć się zasad zachowania na polu walki, praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, przetrwania, pierwszej pomocy przedmedycznej czy też topografii. Priorytetem jest szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią – najnowocześniejszą polską konstrukcją – karabinkiem MSBS Grot.
Pierwsze szkolenie na Warmii i Mazurach w ramach projektu rozpocznie się 6 lipca i zakończy 21 lipca tego roku.


Kolejną okazją do spędzenia wakacji na wojskowo będzie szkolenie w terminie od 17 sierpnia do 1 września br. Pomysł na szkolenie podstawowe podczas wakacji to złoty środek na to, aby pogodzić naukę z realizacją swoich marzeń.

Wielu uczniów wstępuje do WOT, ponieważ jest to dla nich szansa na rozpoczęcie zawodowej służby wojskowej. Część z nich mówi, że chce sprawdzić swoje możliwości przed rozpoczęciem nauki na wyższych uczelniach wojskowych.

Na Warmii i Mazurach jest już blisko 2 000 Terytorialsów. Przeprowadzone analizy pokazują, że Terytorialsi z Warmii i Mazur są ludźmi młodymi, 45 % żołnierzy jest wieku 25 lat oraz mniej. Średnia wieku Terytoriaslów z województwa warmińsko-mazurskiego to 31 lat.

Mat. prasowy
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages