Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Przed nimi finał wojewódzki

2019-05-10 10:00:00 (ost. akt: 2019-05-10 09:35:54)

Autor zdjęcia: Arch. SP 1 Giżycko

W Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się eliminacje powiatowe Warmińsko–Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu giżyckiego.

Drużyny z poszczególnych gmin naszego powiatu reprezentujące gminy: Kruklanki, Miłki, Ryn, Giżycko i miasto Giżycko  rywalizowały  w poszczególnych konkurencjach (m.in. test z przepisów ruchu drogowego, jazda sprawnościowa rowerem po miasteczku ruchu drogowego i torze przeszkód oraz udzielanie  pierwszej pomocy przedmedycznej).

Turniej ma charakter wieloetapowy, co oznacza, że zwycięska drużyna jest wyłaniana poprzez eliminacje szkolne, powiatowe oraz Finał Wojewódzki, który zakończony jest wręczeniem pucharów oraz atrakcyjnych nagród rzeczowych ufundowanych przez poszczególne gminy biorące udział na etapie powiatowym. 

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła SP Staświny - ta drużyna reprezentować będzie powiat giżycki w finale wojewódzkim w Nidzicy. Drugie miejsce przypadło SP 3 Giżycko, a trzecie — ZSiP Ryn. Najlepszą  zawodniczką wśród uczniów szkół podstawowych była  Zuzanna Kuczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Giżycku.

Wśród gimnazjów najlepsza była drużyna z SP 1 Giżycko i ona będzie reprezentowała powiat giżycki w Finale Wojewódzkim w Nidzicy. Na drugim miejscu uplasował się ZSiP w Rynie, a na trzecim Gimnazjum w Kruklankach. Najlepszym zawodnikiem wśród uczniów gimnazjów  i całego turnieju został Mateusz Gogacz, który nie popełnił żadnego błędu w testach, jeździe sprawnościowej czy pierwszej pomocy przedmedycznej.
Finał wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych odbędzie się w 13 i 14 maja w Iławie.
 
Na zdjęciu: drużyna z SP nr 1 w Giżycku
Fot. Arch. SP 1 Giżycko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2742923 | 198.52.*.* 5 cze 2019 19:09

    Chcesz szybkiego sexu na szybko? Zobacz randki w twojej okolicy: ***www.hotprofil.pl***

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages