Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

"Elektryk" najlepszy w powiatowym etapie Turnieju Motoryzacyjnego

2019-04-24 14:10:58 (ost. akt: 2019-04-24 14:14:08)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Policjanci z giżyckiej drogówki przeprowadzili etap powiatowy Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Był test wiedzy, zadanie ratownicze, jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem. Turniejowe zmagania zakończyły się zwycięstwem drużyny z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku, która 29 maja będzie reprezentowała powiat giżycki podczas finału wojewódzkiego tego turnieju.

24 kwietnia 2019 r. w Ośrodku Żeglarskim LOK w Giżycku odbył się etap powiatowy Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który zorganizowany został przez policjantów Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku oraz Starostwo Powiatowe.

Do rywalizacji stanęły trzyosobowe drużyny reprezentujące: Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku, II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, Zasadniczą Szkołę Zawodową w Giżycku oraz Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Wydminach

Dla uczniów organizatorzy przygotowali następujące konkurencje. Najpierw młodzież odpowiadała na pytania w formie testów z historii motoryzacji i ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego. Kolejnym zadaniem było udzielenie pomocy przedmedycznej, obsługa pojazdu, jazda sprawnościowa motorowerem oraz jazda sprawnościowa samochodem z tzw. talerzem Stewarta.

Ostatecznie I miejsce w turnieju zajęła drużyna z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku i to ona, 29 maja br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Elblągu będzie reprezentowała powiat giżycki w finale wojewódzkim Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Na zakończenie turniejowych zmagań nagrody wszystkim drużynom wręczali: Wicestarosta giżycki, Dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwo Powiatowe w Giżycku oraz Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom naszego turnieju i 29 maja, będziemy trzymać kciuki za ekipę z Giżycka!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages