Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Miał sądowy zakaz, a jechał i w dodatku był po alkoholu

2019-04-16 17:00:42 (ost. akt: 2019-04-16 15:53:24)

Giżyccy policjanci z Ruchu Drogowego zatrzymali 16 kwietnia do kontroli kierowcę samochodu osobowego. Okazało się, że kierujący jest pod działaniem alkoholu oraz posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na wszystkie kategorie. Grozi mu teraz nawet kara pozbawienia wolności.

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego z Giżycka patrolowali jak co dzień ulice Giżycka. Około godziny 11 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym 46-letniego mieszkańca powiatu giżyckiego.

Podczas wykonywania czynności w ramach powyższej kontroli wyczuli od mężczyzny alkohol. Po zbadania go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, stwierdzili, że kierujący jechał na tak zwanym "podwójnym gazie".

Jednak nie był to koniec jego przewinień. W trakcie sprawdzenia danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że kierujący posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Oznacza to, że mężczyzna ten dopuścił się przestępstwa z art. 244 kodeksu karnego za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


W tym dniu nie był to jedyny incydent. Do podobnego doszło kilka godzin wcześniej z udziałem nietrzeźwego rowerzysty w Kruklankach gminy Giżycko. Policjanci z Ruchu Drogowego zauważyli jadącego na rowerze 51 - letniego mieszkańca powiatu Giżyckiego, który niepewnie poruszał się swoim pojazdem. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że był nietrzeźwy.
KPP Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ida #2718023 | 89.229.*.* 16 kwi 2019 21:13

    co należałoby zrobić aby ten meloman, który zawsze o 21.00 gra na trąbce na cale Giżycko, przestał grać? Pytam poważnie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages