środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Drugi dzień protestu w szkołach

2019-04-09 09:52:43 (ost. akt: 2019-04-09 10:11:27)

Autor zdjęcia: Z.O.

Od poniedziałku 8 kwietnia trwa strajk w szkołach. Dziś (wtorek) akcja protestacyjna jest kontynuowana, nie ma zajęć dydaktycznych.

W poniedziałek do szkół przyszli nieliczni uczniowie. Czas spędzali gównie w szkolnych świetlicach, lekcji nie było. Po południu dyrektorzy placówek oświatowych dziękowali rodzicom za zapewnienie opieki nad dziećmi.

— W związku z trwającym protestem pracowników oświaty 8 kwietnia zajęcia dydaktyczne nie odbyły się. W imieniu swoim i wszystkich pracowników SP7 serdecznie dziękuję, że dzisiejszego dnia zorganizowaliście Państwo opiekę swoim dzieciom. Protest trwa (...). W dalszym ciągu prosimy Państwa o wyrozumiałość i wsparcie— tymi słowami Katarzyna Banach, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku dziękowała rodzicom.

Egzamin uczniów trzecich klas gimnazjalnych ma odbyć się według wcześniej ustalonego harmonogramu. Informację o tym podała m.in. Ewa Lewinska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 na Wilanowie.
— Do egzaminu gimnazjalnego szkoła przygotowuje się zgodnie z planem: 10 – 12.04.2019 r. uczniowie klas III gimn. mają przyjść do szkoły o godz. 8.20. Uczniowie klas VIII egzamin piszą 15 – 17.04.2019 r., do szkoły również przychodzą na godz. 8.20. Zgodnie z ustaleniami z września 2018 r. w dn. 10 – 12 i 15 – 17.04.2019 r. w szkole nie odbędą się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze (z powodu egzaminów), natomiast otwarta będzie świetlica i stołówka szkolna— informuje Ewa Lewińska, dyrektor ZS na Wilanowie.POWIAT GIŻYCKI

We wszystkich szkołach i placówkach oświatowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Giżycki prowadzona jest akcja protestacyjna pracowników oświaty. W każdej z nich opiekę nad uczniami pełnią dyrektor, wicedyrektor oraz pojedynczy nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku.


W miarę możliwości prowadzone są zajęcia dydaktyczne (dla kilkuosobowych grup uczniów), sportowe lub opiekuńcze. W akcji protestacyjnej bierze też udział wielu pracowników administracji i obsługi. Jutro, 9 kwietnia br. (wtorek) zaplanowane jest spotkanie Starosty z dyrektorami w czasie którego omówiona też zostanie możliwość przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych. Na dzień dzisiejszy dyrektorzy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego planują te egzaminy przeprowadzić.
źródło: powiatgizycki.pl


GMINA GIŻYCKO
Do protestu przystępują również nauczyciele z Gminy Giżycko.
Gmina wspomaga rodziców w zapewnieniu opieki nad dziećmi. Dyżury pełni Biblioteka Gminna w Wilkaaach (godz. 8-16).
W godzinach 8-12 otwarte są świetlice wiejskie w: Bystrym, Kożuchach, Kruklinie, Spytkowie, Upałtach, Upałatach Małych, Dobie, Prefabet Wilkasy i GOKiR Wilkasy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. aaa #2713113 | 89.229.*.* 9 kwi 2019 15:40

  obowiązek nauki jest chyba tylko do ukończenia szkoły podstawowej , więc o co tu kopie kruszyć nie chcą nauczyciele uczyć , uczniom też nie chce się uczyć ,więc rozwiązać te wszystkie szkoły i każdy będzie zadowolony po co uszczęśliwiać na siłę

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. tfuu! #2713090 | 5.173.*.* 9 kwi 2019 15:20

  Zamiast dzieci do egzaminów przygotowywać to się leniom kasy zachciało.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. endriu #2712888 | 83.9.*.* 9 kwi 2019 12:02

  OK! niech protestują, ale dlaczego obiady nieodwołane? Cicho sza a kaska leci. Oj nieładnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages