Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Światowy Dzień Zdrowia w I LO

2019-04-08 10:18:25 (ost. akt: 2019-04-08 10:24:31)

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez WHO ( Światową Organizację Zdrowia) w 1948 i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole promowaliśmy tego dnia aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie się oraz profilaktykę zdrowotną. Aktywność fizyczna podana była w pigułce wybranym klasom i polegała na krótkich ćwiczeniach śródlekcyjnych.

Kącik medyczny przygotowany był przez panią pielęgniarkę i przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku. Każdy uczeń, jak również każdy nauczyciel, mógł tam dokonać pomiaru ciśnienia krwi oraz pomiaru ilości CO2 w wydychanym powietrzu.

Najbogatszy oczywiście był kącik kulinarny, gdzie można było posilić się ciasteczkami na bazie marchewki, fasoli czy dyni oraz zdrowe owsiane ciasteczka. Był też swojski chleb z przepisu „babuni” oraz ogórki kiszone metodami biotechnologii tradycyjnej :) Całą akcję łącznie z wystrojem szkoły przygotowała klasa IC, której serdecznie dziękujemy za ogromny wkład pracy i zaangażowanie. Dziękujemy również sponsorom tj. Radzie Rodziców przy I LO oraz rodzicom uczniów klasy IC, którzy we własnym zakresie upiekli ciasta, chleb oraz zrobili kanapkowe pasty.

Anna Prażmo, I LO w Giżycku


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages