Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Spotkanie w starostwie - raport o stanie przygotowań do strajku nauczycieli

2019-04-05 15:02:16 (ost. akt: 2019-04-05 15:12:57)

Autor zdjęcia: Arch. powiatgizycki.pl

5 kwietnia ponownie spotkał się powołany przez starostę giżyckiego zespół ds. organizacji pracy szkół w czasie protestu nauczyciel. Przypominamy, że w skład zespołu weszli dyrektorzy lub w ich zastępstwie wicedyrektorzy powiatowych placówek oświatowych.

Wszyscy dyrektorzy złożyli krótkie raporty o stanie przygotowań do ewentualnego poniedziałkowego strajku pracowników oświaty. Ustalono, że we wszystkich placówkach zostanie zorganizowana forma opieki nad uczniami, którzy zdecydują się wziąć udział w zajęciach szkolnych. Nie zagrożone są również środowe egzaminy testowe.

Jednocześnie dyrektorzy potwierdzili, iż bardzo trudno jest im w tej chwili ocenić jaka to będzie liczba uczniów i ile faktycznie nauczycieli nie weźmie udziału w strajku.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym zebrano deklaracje od rodziców o uczestnictwie ich dzieci w poniedziałkowych zajęciach. Wpłynęło kilka pozytywnych deklaracji. Zgodnie z wcześniejszą informacją wiemy już, że internat w tym dni będzie nieczynny.

W Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji odwołano na ten dzień wszystkie zaplanowane wizyty. Natomiast czynna będzie biblioteka obsługiwana przez niestrajkujący personel.

W obu naszych liceach zapewniona jest opieka nauczycielska dla grup uczniów, którzy tego dnia zjawią się na zajęciach szkolnych.
W II LO w szkole prowadzić będzie zajęcia 4 nauczycieli (na 22). Przygotowany jest plan lekcji (matematyka, geografia, biologia i religia). Na poniedziałek zaplanowany jest turniej sportowy, na który zapowiedziała się już grupa uczniów.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Giżycku opiekę nad uczniami sprawować będą oprócz dyrekcji wychowawcy OHP.

W Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych pozostaje w kuchni część personelu, która zapewni wyżywienia dla kilkudziesięciu uczniów z giżyckich placówek oświatowych. W poniedziałek Dyrektor spodziewa się około 20% personelu w szkole. Na cały dzień opieka w placówce jest zapewniona.


Podobnie w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu, choć tam zadeklarowali udział w zajęciach wyłącznie dyrektor i zastępca. Internat działał będzie do poniedziałku rana. Kuchnia w gotowości do usługi wyżywienia uczniów.

Zaplanowane w placówkach środowe egzaminy testowe nie są zagrożone, jednak dyrektorzy nie mają pewności czy sytuacja ta w miarę rozwoju protestu nie ulegnie zmianie. Trudno jest obecnie ocenić jaka liczba uczniów korzystać będzie ze szkół i ilu nauczycieli stawi się w poniedziałek do pracy.

Kolejne spotkanie zespołu Starosty zaplanowane jest na wtorek 9 kwietnia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Uczen #2710301 | 94.254.*.* 6 kwi 2019 08:27

  Dziękuję wam nauczyciele.strajkujcie jak najdłuzej

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. erma #2710241 | 82.139.*.* 6 kwi 2019 00:13

  zamiast iść do jakiejś prywatnej firmy poszli na gotowe do państwówki a teraz im jeszcze nie pasuje. dużo ludzi zarabia mniej od nich a akurat ci co walczą mają jedne z większych poborów. jakoś teraz ciężko ujrzeć biednego nauczyciela

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do ? #2710114 | 89.229.*.* 5 kwi 2019 19:26

  a Państwo to my pozostali np emeryci ,renciści ci "najbardziej bogaci" , biednych i źle zarabiających trzeba wspomagać ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ? #2710102 | 89.229.*.* 5 kwi 2019 19:10

  W normalnie działających firmach za okres strajku strajkujący nie dostają wynagrodzenia, a jak jest w żerującej na Państwie budżetówce ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages