Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Europejskie doskonalenie zawodowe w „Elektryku”

2019-04-05 12:10:52 (ost. akt: 2019-04-05 12:12:28)

Autor zdjęcia: ZSEiI

Staże i praktyki zawodowe uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN w Giżycku.

Druga tura praktyk zagranicznych uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN ( wiosna 2019 r. )

W naszej szkole realizowany jest projekt pod nazwą: „Europejskie doskonalenie zawodowe” finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Przeprowadzenie praktyki zawodowej, zorganizowanej w Sewilli (w Hiszpanii ) ma na celu podniesienie kompetencji zawodowych, kluczowych, jak też doskonalenie znajomości języka angielskiego i naukę podstawowego słownictwa języka hiszpańskiego, w tym szczególnie słownictwa zawodowego.

Umożliwi także podniesienie umiejętności społecznych i osobistych. Zdobyte umiejętności potwierdzone zostaną dokumentami: Europass Mobilność oraz certyfikatem nauki języka hiszpańskiego. Realizacja projektu przebiegać będzie w dwóch etapach. Pierwszy rozpocznie się praktyką w Hiszpanii z końcem marca br.

Następna, bliźniacza część projektu zrealizowana zostanie na przełomie października i listopada br. W obu częściach udział wezmą uczniowie klas trzecich i drugich wszystkich kierunków kształcenia: technik informatyk, technik ekonomista, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych.


Przygotowania do wyjazdu w atrakcyjny region hiszpańskiej Andaluzji – ruszyły! Na początku tegorocznych przygotowań przeprowadziliśmy rozmowę przez skyp’e z przedstawicielką partnerskiej organizacji EUROMIND PROJECTS SL z Hiszpanii. Wypełnialiśmy dokumentację niezbędną do realizacji działań związanych z praktykami. Każdy uczestnik otrzymał teczkę kopertową z logo projektu, podstawowe słownictwo języka hiszpańskiego dotyczące jego stanowiska praktyki zawodowej, podręczny słownik hiszpańsko – polski, przewodnik w języku polskim „Andaluzja”. Każdy uczestnik praktyk i opiekun przed wyjazdem otrzyma także koszulkę z logo projektu.

Po feriach zimowych w naszej szkole realizowane są zajęcia z przygotowania kulturowego i pedagogicznego z elementami języka hiszpańskiego. Odbywają się one systematycznie raz lub dwa razy w tygodniu. Dużo dowiadujemy się o kulturze, zwyczajach, atrakcjach, potrawach w hiszpańskiej Andaluzji. Zapoznajemy się z historią Hiszpanii oraz jej wstąpieniem do UE. Spotkania integrują uczestników praktyk. Dowiadujemy się o oczekiwaniach ze strony organizacji podejmującej nas w Sewilli oraz o czekających nas tam obowiązkach. A tymczasem załączamy kilka fotografii z opisanych zajęć projektu.

Wartość dofinansowania projektu to 330 073,04 zł (76.544,00 €). Zakończenie projektu przewidziane jest na 31 marca 2020 r.


W tym miejscu trzeba nadmienić, że realizacja projektu „Europejskie doskonalenie zawodowe” wpisuje się w długofalową strategię szkoły – „Europejski Plan Rozwoju”. Jednym z jego głównych założeń jest poszerzanie kompetencji kluczowych i zawodowych w oparciu o zdobywanie doświadczenia podczas zagranicznych staży.

„Europejskie doskonalenie kompetencji zawodowych” – to projekt, który realizujemy od 2017 r. Głównym działaniem w pierwszej część projektu był wyjazd 20 uczniów ZSEiI na praktyki do Sewilli wszystkich kierunków kształcenia klas trzecich w szkole (technik ekonomicznego, technik informatyk, technik mechatronik oraz technik pojazdów samochodowych). Miało to miejsce na przełomie listopada i grudnia 2017 r. Po roku, w listopadzie 2018 r. doświadczenie zawodowe w Hiszpanii wjechała zdobywać kolejna 20 uczniów „Elektryka”. Wartość dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej opisanego projektu wyniosła 310 343,62 zł (72.064,00 €).

ZSEiI w GiżyckuPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ZSEiI

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages