Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Konkurs recytatorski i plastyczny: Patron Szkoły – Wojciech Kętrzyński

2019-04-05 12:08:45 (ost. akt: 2019-04-05 12:09:33)

Autor zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego

28 marca w I LO w Giżycku odbył się konkurs recytatorski i plastyczny w ramach projektu: Patron Szkoły –Wojciech Kętrzyński. W konkursie pięknego czytania utworów W. Kętrzyńskiego pierwsze miejsce zajęła Justyna Wasilewska kl. I a, drugie Ewa Matusiak kl. I b, trzecie Daria Reluga kl. II a.

W konkursie „Obraz inspirowany twórczością Patrona” pierwsze miejsce zajęła Agata Drumlak kl. III a, drugie miejsce Jakub Chmielewski kl. III e, trzecie Kinga Dzika kl. I c. Prezentację multimedialną o życiu i twórczości Wojciecha Kętrzyńskiego wykonał Maciej Styczyński z klasy II e. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy.

Wyżej wymienione działania związane są z projektem „Patron Szkoły – Wojciech Kętrzyński”, który realizowany jest w roku szkolnym 2018/2019 w związku ze 100-leciem śmierci patrona szkoły. Celem projektu jest zapoznanie młodzieży z życiem, działalnością i twórczością Wojciecha Kętrzyńskiego. Stworzenie młodzieży możliwości samodzielnej pracy, w której mogą wykazać się kreatywnością i odpowiedzialnością.

Projekt składa się z kilku etapów. Etap pierwszy to wykonanie gazetki ściennej i prezentacji multimedialnej do wykorzystania na lekcjach wychowawczych. Etap drugi to właśnie konkurs pięknego czytania wierszy Wojciecha Kętrzyńskiego oraz konkurs plastyczny na pracę do wybranego przez siebie utworu poety. Etap trzeci to jednodniowa wycieczka do Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie.

Efekty projektu to poszerzenie wiedzy na temat ważnych wydarzeń z historii Polski, popularyzacja języka polskiego i historii, zapoznanie młodzieży z poezją patriotyczną, folklorem naszego regionu, jego tradycjami i zwyczajami.

I LO w Giżycku


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ILO

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages