Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

W Giżycku wszystkie szkoły i przedszkola miejskie mogą przystąpić do strajku

2019-04-04 13:25:10 (ost. akt: 2019-04-04 13:30:31)

Autor zdjęcia: Pixabay

Z przekazanych przez dyrektorów szkół i przedszkoli informacji wynika, że wszystkie placówki, dla których organem prowadzącym jest Miasto Giżycko, mogą przystąpić do strajku. Są to: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 7, Przedszkole Miejskie nr 1 i Przedszkole Miejskie nr 4.

W komunikacie Cezarego Piórkowskiego, II zastępcy burmistrza Giżycka, czytamy:

W przypadku, gdy w szkołach lub przedszkolach dojdzie do takiej sytuacji,
na dyrektorach tych placówek spoczywa ciężar powiadomienia rodziców o strajku i jego skutkach organizacyjnych dla uczniów.

Dyrektorzy, w miarę możliwości, starać się będą zapewnić opiekę dzieciom i uczniom, którzy mimo strajku pojawią się w przedszkolu lub szkole, a którymi, w tym czasie nie będą w stanie zająć się rodzice. Miasto współpracuje w tym zakresie z dyrektorami placówek. Jeżeli nie będzie zajęć lekcyjnych, rodzice powinni podjąć decyzję dotyczącą celowości pójścia dziecka do szkoły lub przedszkola. Dlatego apelujemy o możliwość ewentualnego zapewnienia opieki dziecku w domu.

Dzieci, w zależności od liczby, które przyjdą do szkoły, będą miały w miarę możliwości zapewnioną opiekę. Z pomocą dyrektorom szkół i przedszkoli przyjdą nasze jednostki kultury i sportu: Miejska Biblioteka Publiczna, Giżyckie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Straż Miejska, a także Państwowa Straż Pożarna. Samorząd będzie koordynował to działanie, gromadził informacje, a w uzasadnionych przypadkach, na wniosek dyrektora, zapewniał dodatkową pomoc organizacyjną lub finansową.

Przeprowadzenie egzaminów w gimnazjach i szkołach podstawowych na terenie Giżycka zależy wyłącznie od możliwości powołania komisji egzaminacyjnej
przez dyrektora szkoły, a w przypadku braku takiej możliwości – realizacji innej propozycji przedstawionej przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej,
co wynika z obowiązujących przepisów. Samorząd nie ma żadnych prawnych możliwości powoływania komisji, czy ingerowania w przebieg egzaminu.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z zapisami § 3 pkt. 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (t.j.: Dz. U. z 2014 r., poz. 1632) rodzicom dzieci do lat 8 uczęszczających do szkół i przedszkoli, w których z powodu strajku nastąpi nieprzewidziane zamknięcie placówki, przysługuje prawo do usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Okres usprawiedliwionej nieobecności rodzica w pracy z powodu zamknięcia przedszkola lub szkoły, jest okresem, za który pracownik otrzymuje zasiłek opiekuńczy.

Ciągle liczymy także, że uniknięcie potencjalnych niedogodności związanych
z planowaną akcją strajkową jest możliwe w przypadku dojścia do porozumienia między stroną rządową a nauczycielami, przy woli porozumienia z obu stron i chęci sukcesywnego rozwiązania obecnych problemów polskiej oświaty przez rządzących.

Uwaga! Wszelkich dalszych informacji na temat spodziewanej akcji strajkowej
i metod złagodzenia jej skutków prosimy poszukiwać na stronach internetowych poszczególnych szkół i przedszkoli oraz na oficjalnej stronie Miasta Giżycka mojegizycko.pl.
 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ... #2709749 | 5.172.*.* 5 kwi 2019 09:20

  Powiedz to tym, którzy chcą zrozumieć nauczyciela, a ten traktuje ucznia jak zło konieczne. Idź i powiedz to w twarz temu, który ryczy w domu, że jest olewany, a belfer skupia się na "elicie" Vortex , dawaj do szkół i zapytaj o średnie klasy, szkoły i wyciągnij wnioski z wiedzy jaką mają dzieci uczone przez nauczycieli tego samego przedmiotu. Gwarantuję, że się zdziwisz. Chcę by za podwyżką, szła zmiana in plus.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Vortax #2709717 | 46.169.*.* 5 kwi 2019 08:41

  Ja chętnie dałbym podwyżkę nauczycielom ale tym, którzy na to zasługują ( nawet 100% tego o co obecnie postulują )- ale nie na podstawie staży siedzenia w szkole, nie na podstawie naciąganych ocen do zwiększenia średniej - no właśnie na podstawie czego ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Reto #2709691 | 89.229.*.* 5 kwi 2019 08:20

  A czy GG też będzie strajkować? To by było z korzyścią dla czytelnikow

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jojo #2709429 | 5.173.*.* 4 kwi 2019 16:49

  Skoro nauczyciele mają tak źle, to dlaczego w Giżycku przyjmują do pracy tylko po znajomości ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. SOSW #2709407 | 5.173.*.* 4 kwi 2019 15:41

   Zabrakło jeszcze SOSW im. J. Brzechwy, oni też strajkuja!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages