środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kilkukrotne strzelanie do kotki

2019-03-30 14:08:13 (ost. akt: 2019-04-01 08:24:23)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Giżyccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 1,5-roczną kotką. 39-latek miał w zamkniętym pomieszczeniu kilkukrotnie strzelić do kota z wiatrówki. Śrut trafił w głowę oraz w tułów.

Śrut trafił w głowę oraz w tułów. Zwierzę w stanie ciężkim trafiło do lecznicy weterynaryjnej. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

27 marca br. w giżyckiej jednostce policji pracownica Stowarzyszenia „Brat Kot” złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z Ustawy o ochronie zwierząt.

Kobieta poinformowała, że do ich fundacji został przywieziony ranny kot prawdopodobnie w wyniku postrzału. Zwierzę w stanie ciężkim trafiło do lecznicy weterynaryjnej. Z opinii lekarza wynika, że kot faktycznie został postrzelony z wiatrówki. Śrut trafił go 3-krotnie w głowę i 2-krotnie w tułów.

Policjanci natychmiast po przyjęciu zawiadomienia rozpoczęli czynności, aby wyjaśnić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia i co najważniejsze ustalić osobę odpowiedzialną za tak bestialskie zachowanie.
Zobacz także: Do kota strzelał jak do tarczy? Do kota strzelał jak do tarczy? W Gajewie koło Giżycka, niedaleko Lasu Miejskiego, 27 marca młody człowiek znalazł półżywą, ranną kotkę. Początkowo myślał, że zwierzę potrącił samochód....


Wczoraj wieczorem policjanci w jednej z miejscowości w gminie Ryn zatrzymali 39-latka, który w zamkniętym garażu miał kilkukrotnie strzelić do zwierzęcia. Została także zabezpieczona wiatrówka. Dzisiaj mężczyzna zostanie przesłuchany.

Jeżeli zostanie mu postawiony zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, to zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i 10-letni zakaz posiada zwierząt.

Źródło: KPP Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages