Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

O ptakach w ZUOK Spytkowo po raz czwarty

2019-03-27 12:49:43 (ost. akt: 2019-03-27 12:52:04)

Autor zdjęcia: Arch. ZUOK Spytkowo

Każdy pasjonat przyrody, a w szczególności miłośnik skrzydlatej braci, powinien obowiązkowo zarezerwować sobie termin 6 kwietnia 2019 r. na przyjazd do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. W tym dniu o godz. 9 w sali konferencyjnej zakładu odbędzie się już IV Mazurska Konferencja Ornitologiczna Spytkowo 2019.

To wyjątkowa okazja, by wysłuchać ciekawych wykładów oraz spotkać się z największymi autorytetami w dziedzinie ornitologii, nie tylko z naszego kraju. W tym roku po raz pierwszy na konferencji wystąpi gość z zagranicy – pani dr Irina Samusenko z Białorusi. Grono znakomitych prelegentów uzupełnią m.in. prof. Piotr Tryjanowski – autor wielu publikacji i książek o ptakach, znany ze swojego kontrowersyjnego i nowatorskiego podejścia do ornitologii, czy Marcin Kostrzyński – kojarzony przede wszystkim z występów w telewizji (m. in. współprowadzący cykl filmów dokumentalnych „Dzika Polska”), autor licznych filmów przyrodniczych.

Organizatorzy w tym roku zapewnili bogate spektrum tematów, od zagadnień związanych z etyką miłośnika ptaków, zasadami dominującymi w ornitologii, przez spojrzenie osób zajmujących się fotografowaniem i filmowaniem przyrody, aż po najnowsze nowinki techniczne związane z ochroną ptaków, czy przedstawienie aktualnych trendów i wyników badań. A wszystko to jak zwykle w doskonałej i profesjonalnej oprawie przygotowanej przez ZUOK Spytkowo.


Kto zatem chciałby się dowiedzieć: czy w czasie wyjazdu na obserwację ptaków warto zabierać współmałżonka, co można zrobić z sikorką przy zimowym karmniku, jakie niezwykłe gatunki ptaków można spotkać na białoruskich wysypiskach śmieci, jak chronić ptaki przed kolizjami z szklanymi przeszkodami, czym się różni ornitolog od ptasiarza i wielu innych ciekawostek powinien, a nawet musi w pierwszą sobotę kwietnia kierować się w stronę Spytkowa.


A na koniec dwie ważne informacje: dobrą i złą.
Zła – trzeba się szybko decydować i zapisywać, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Natomiast ta dobra wiadomość to – wstęp i udział w konferencji jest bezpłatny. A więc wszelkie nieobecności będą stanowczo nieusprawiedliwione!

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie (tel. 87 555 54 27, e-mail: j.bogdanowicz@zuokspytkowo.pl), w celu zgłoszenia swojej obecności.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages