Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Dzień Bezpiecznego Internetu w SP 3

2019-03-26 10:07:27 (ost. akt: 2019-03-26 10:10:09)

Autor zdjęcia: Ewa Ładna

W naszej szkole 21 marca był nie tylko Pierwszym Dniem Wiosny. Tego dnia zorganizowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu połączony z Dniem Nowych Technologii w Edukacji.

Przez halę gimnastyczną w ciągu 3 godziny przewinęło się ponad 270 uczniów. A działo się wiele. Można było obejrzeć kodeks internauty, plakaty, komiksy promujące bezpieczeństwo w Internecie. Na wystawie pięknie prezentowali się też Strażnicy Internetu przygotowani pod kierunkiem p. Magdaleny Strzelińskiej. Uczniowie mogli wziąć udział w różnych grach i zabawach, np. zagrać w Taboo, ułożyć puzzle, przejść przez sieć. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska, na których królowały nowe technologie. Uczniowie, wykorzystując telefony komórkowe, rozwiązywali quizy w aplikacji Kahoot dotyczące cyberprzemocy. Sterowali też robotem Dash w labiryncie wiedzy o TIK. Programowali również trasy przejazdowe Ozobotów uzupełniając kody na kartach pracy.

Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci wykorzystując monitor dotykowy w grach interaktywnych np. Milionerzy, Wykreślanka, Memory stworzonych na platformie LearningApps. Ciekawa była też aplikacja Koło Fortuny zaprogramowana w programie mBlock z wykorzystaniem robota Codey Rocky.

Wydarzenie zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Marty Szewczak. Plakaty i grę Taboo przygotowali uczniowie z siostrą Salezją. Natomiast stanowiska z robotami i grami interaktywnymi przygotowali uczniowie uczestniczący w zajęciach dodatkowych z programowania pod kierunkiem p. Ewy Ładnej.
Wszyscy dobrze się bawili, a przy okazji utrwalili sobie zasady bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych i nowych technologii.

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages