Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Pierwszy Dzień Wiosny w SP 1

2019-03-25 08:13:42 (ost. akt: 2019-03-25 08:15:03)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 1 w Giżycku

21 marca witamy wiosnę. Ten dzień uważany jest również za Dzień Wagarowicza. Jedynka postanowiła uczcić oba te święta i zrealizowała szkolny projekt pt. ,,Wagary kontrolowane".

Uczniowie klas IV-VIII oraz oddziałów gimnazjalnych wraz z wychowawcami odwiedzili wybrane miejskie instytucje, m.in. Państwową Straż Pożarną, Straż Miejską, Bibliotekę Pedagogiczną, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Wizytom przyświecał cel poznania zawodów i specyfiki pracy. Ponadto nie zabrakło innych aktywności. Nasi uczniowie w restauracjach miejskich przygotowali i upiekli pizzę i ciasteczka. Jeszcze inna grupa brała udział w zajęciach w pracowni ceramicznej. O tym, że Sport - to zdrowie wiedzą niemal wszyscy. Dlatego też cześć uczniów uczciła ten dzień na sportowo.

Oddział przedszkolny oraz klasy I - III również wybrały się na ,,wagary", ale za to w bardzo ważnym celu. Wraz ze swoimi paniami zorganizowali wesoły korowód, który kolorowymi transparentami i wesołym śpiewem żegnał zimę i przywoływał do nas wiosnę. Najmłodsi odwiedzili również niektóre instytucje doręczając pracownikom pierwsze wiosenne kwiaty. Mamy nadzieję, że Wiosna usłyszała wezwanie i już tu do nas pędzi.

SP nr 1 w GiżyckuPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages