Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Tydzień Matematyczny w "Dwójce"

2019-03-25 08:11:30 (ost. akt: 2019-03-25 08:12:24)

Autor zdjęcia: Agnieszka Krejczy

Matematyka jako królowa nauk na tydzień opanowała klasy i korytarze w SP 2.

Starsi i młodsi uczniowie szkoły Podstawowej nr 2 mogli się przekonać, jak wszechobecna jest w naszym życiu matematyka. Marcowy tydzień upłynął im pod znakiem matematycznych łamigłówek, zabaw i poważnych zmagań. Przez pierwsze dwa dni nasza szkołę zaszczycił swoją obecnością doktor nauk matematycznych z Krakowa, pan Bronisław Pabiach, który nieodpłatnie prowadził warsztaty kształtujące wyobraźnię przestrzenną.

Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja drukarki 3D, która wyjaśniła działanie tego fascynującego urządzenia od fazy projektu do finalnego produktu. Trzeciego dnia odbył się szkolny etap Giżyckich Potyczek Matematycznych, na których uczniowie SP2 co roku przechodzą do finału miejskiego. Trzymamy za nich kciuki!

Dzień 14 marca jest Międzynarodowym Dniem Liczby Pi . „Magiczna liczba” została uczczona w SP 2 na wiele sposobów: pojawiła się na wypiekach w kształcie koła, gazetkach tematycznych i plakatach. Uczniowie klas 4 i 8 wyznaczali liczbę Pi doświadczalnie na lekcji matematyki, a jedna z uczennic klasy 4, Martyna Betlej znalazła „Pi” aż w 300 rzeczownikach!

Podsumowaniem Tygodnia Matematycznego w „Dwójce” był Maraton Rozwiązywania Zadań Egzaminacyjnych. Pracując w grupach przez 4 godziny ochotnicy z klas VIII i III gimnazjalnych rozwiązywali zadania matematyczne. Nagrodami w tym zmaganiu były nie tylko dobre oceny i nagrody rzeczowe ufundowane przez Dział Promocji Urzędu Miasta Giżycka, była to dobra powtórka z matematyki i sprawdzian umiejętności pracy w zespole.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Chwały Oręża PolskiegoPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages