Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Nauczyciele i uczniowie II LO w Irlandii Północnej

2019-03-22 08:32:48 (ost. akt: 2019-03-22 08:41:17)

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku gościli w Irlandii Północnej w ramach wymiany programu Erasmus+ Edukacja szkolna.

9 marca 2019 r. nasz grupa wcześnie rano wyleciała z lotniska Warszawa Modlin do Belfastu, a następnie autobusem dostaliśmy się do Derry Londonderry w Irlandii Północnej. Tam zostaliśmy zakwaterowani u rodzin goszczących.

Oto relacja z pobytu:

Martin Peoples - Dyrektor Kształcenia z TIK i koordynator projektu z Irlandii serdecznie powitał uczestników projektu z Francji, Polski, Słowacji i Włoch oraz przedstawił grupę nauczycieli uczących w North West Regional College. Jest to bardzo duża szkoła, gdzie uczy się 2440 uczniów.

Codziennie, korzystając z bogatego zaplecza collegu, uczyliśmy się jak korzysta
z narzędzi Google w praktyce. Pod kierunkiem nauczycieli braliśmy udział w lekcjach np. konwersacji w języku angielskim, biologii z wykorzystaniem YouTube, informatyki z kodem QR z szeregiem ciekawych aplikacji ułatwiających pracę i naukę, takich jak: Wheel of names, Padlet, Adobe Spark, Natural Reader, Dragon Anywhere, Screencast-O-Matic. Poznane umiejętności ćwiczyliśmy na popołudniowych warsztatach praktycznych przy komputerach.

Podczas pobytu zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z Burmistrzem miasta Derry Londonderry w Ratuszu (Guildhall). Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość podziwiać piękno Północnego Wybrzeża (Giant Causeway) – bazaltowej formacji skalnej uformowanej podczas erupcji wulkanicznej.

Dzięki tej mobilności rozwinęliśmy nasze umiejętności lingwistyczne oraz nawiązaliśmy nowe międzynarodowe przyjaźnie. Mieszkając u rodzin, mogliśmy uczestniczyć w codziennym życiu mieszkańców Irlandii Północnej, poznawać różnice kulturowe i ich obyczaje, a w wolnym czasie zwiedzić miasto. Niezapomniane wspomnienia z wyjazdu będą nam długo towarzyszyć.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku: Martyna Musiał i Aleksandra Szpakowska kl. IIA, Szymon Kolendo kl. IB.
Koordynatorzy projektu: Mariola Plaugo i Małgorzata Szpakowska.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages