Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

V Międzyprzedszkolny Konkurs Matematyczny "Kangurek 2019"

2019-03-22 08:27:17 (ost. akt: 2019-03-22 08:26:52)

Przedszkole "Bajka" zorganizowało konkurs matematyczny dla dzieci 6-letnich z giżyckich placówek.

19 marca 2019r. w Przedszkolu „Bajka" odbył się V Konkurs Matematyczny „Kangurek 2019". Wzięły w nim udział 6-latki z siedmiu giżyckich placówek: Przedszkola „Bajka", Przedszkola Niepublicznego „Promyk", Przedszkola Niepublicznego „Koralik", Przedszkola Miejskiego Nr 1 z Oddziałem Integracyjnym, Przedszkola Miejskiego nr 4, Szkoły Podstawowej Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 4. Trzyosobowe zespoły musiały sobie poradzić z pięcioma trudnymi zadaniami: rysowanie zgodnie z instrukcją, bingo, układanie rytmów, odnajdywanie różnic oraz odwzorowywanie.


Uczestnicy konkursu świetnie wykonali zadania i w rezultacie o wygranej zadecydowała dogrywka, w której wzięły udział 4 placówki z identyczną liczbą punktów. Ostatecznie po dwóch, pełnych emocji dogrywkach, w których przedszkolaki wykazały się umiejętnością dodawania oraz układania figur geometrycznych z wielu części, wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęło Przedszkole Niepubliczne „Promyk", II miejsce Przedszkole „Bajka", a III miejsce Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałem Integracyjnym. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki: Mirosława Górka, Aneta Kamińska i Zofia Todryk.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PrzedszkoleBajkaGiżycko

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages