środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Licealiści są eko!

2019-03-14 09:35:27 (ost. akt: 2019-03-14 09:37:38)

Konkurs na ekologiczny plakat rozstrzygnięty! Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie w porozumieniu z dyrekcją Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu zorganizował dla uczniów konkurs na projekt plakatu o tematyce ekologicznej.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 lutego br. Tematem przewodnim konkursu było hasło, które oddaje główny cel i ideę funkcjonowania Zakładu, tj. „ZUOK Spytkowo chroni Mazury”.

22 marca br. o godz. 14 odbędzie się wernisaż prac licealistów w Galerii Na Śmieciach w ZUOK Spytkowo.

Kryteria wyboru zwycięskich prac zostały określone w Regulaminie Konkursu poprzez wskazanie ważnych dla Organizatora celów, takich jak: propagowanie hasła przewodniego konkursu, prezentacja ZUOK jako instalacji wyposażonej w najnowocześniejsze technologie dostępne w branży gospodarki odpadami, propagowanie idei wspólnego działania na rzecz środowiska czy edukacja w zakresie właściwej segregacji odpadów.

- Ochronę przyrody można propagować na rożne sposoby. Tym razem chcieliśmy się przekonać, jak tą kwestię postrzega młodzież, młodzi artyści. Bardzo cieszy tak duży odzew oraz różnorodność przygotowanych plakatów – mówi Stanisław Szepietowski, Członek Rady Nadzorczej.

Obrana tematyka miała zainspirować młodzież do indywidualnych poszukiwań twórczych, ale przede wszystkim skłonić do refleksji nad kwestią odpowiedzialnego postępowania z odpadami dla dobra środowiska naturalnego. Plakat wykonany w dowolnej technice należało złożyć do 10 lutego br.

Jury w składzie: Jerzy Banach, Przewodniczący Rady Nadzorczej, Stanisław Szepietowski, Członek Rady Nadzorczej, Paweł Lachowicz, Prezes Zarządu oraz pani Marta Muszyńska - Józefowicz, nauczycielka koordynująca konkurs ze strony szkoły, przyznało nagrody zwycięzcom.

- Organizując tego typu konkursy patrzymy zarówno na aspekt artystyczny, jak i edukacyjny. Powstałe prace z pewnością przysłużą się szerzeniu idei dbania o nasze otoczenie, dlatego chcemy aby wiele osób miało okazję zobaczyć te wspaniałe plakaty – podsumowuje Paweł Lachowicz, Prezes Zarządu ZUOK.

Oprócz wspomnianych wystaw bowiem, zwycięski plakat zostanie powielony i rozdystrybuowany na terenie Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami, jak również będzie prezentowany podczas wydarzeń informacyjnych i edukacjach organizowanych przez Zakład.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz zapraszamy na wernisaż 22 marca o godz. 14.00 do Galerii ZUOK Spytkowo.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. realista #2721013 | 83.9.*.* 23 kwi 2019 14:04

    "Powstałe prace z pewnością przysłużą się szerzeniu idei dbania o nasze otoczenie, dlatego chcemy aby wiele osób miało okazję zobaczyć te wspaniałe plakaty" Pitu pitu a każdy z nas zapłaci za tą nowomowę i wprowadzanie jej w praktyce Czemu panie Lachowicz nie inwestuje pan te kasy w spalarnię odpadów? To jest idea która warto aby się pan zajął a nie jakieś plakaciki Zamiast je rozprowadzać pod strzechy powieś pan sobie w biurze i pomyśl co zrobić aby obniżyć opłaty za śmieci Dziwię się że żaden z włodarzy który pośrednio nad panem stoi nie zainteresował się jeszcze tym tematem - no ale po co wybory przecież już były

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages